La taifas!!

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » La taifas!! » Любовь & Отношения/Dragoste & Relaţii » DRAGOSTEA vs. ATRACŢIA


DRAGOSTEA vs. ATRACŢIA

Сообщений 1 страница 30 из 39

1

Interesant, noi ne-am îndragostit ?? sau asta îi pur şi simplu o artacţie ??
Cum putem diferenţia atracţia de dragoste ? Ce este DRAGOSTEA ? Ce este ATRACŢIA ?

0

2

Calitatile pu dragoste si atractie...hmm... buna intrebare...
Dupa parerea mea dragostea hmm.. e ceva ce nu poti defini e ceva ce trebuie numai sa simti cu inima...ea este prezenta atunci cind...nu poti...sa nu te ghindesti la persoana pe care o iubesti..este atunci cind toata ziua ea iti merge prin ghinduri)...este atunci cind seara de seara adormi cu ea in ghind si te trezesti tot cu ea...Cind nu poti sa nu te ghindesti...cind nu o vezi o zi sau nui auzi glasul...parq nu te simti implinit...:(...Dragostea este atunci inca cind...stii ca ea te iubeste....
dar...cind o iubesti si ea nu te iubeste pu tine este dragoste..pu ea o atractie..
Atractia...hmm... poti s fii tras fizik spiritual s ai placerea sa discuti cu acea persoana..poate te atrage numai ca sa te culci cu ea sau el..hmm...o simpatie oarecare si atit!

0

3

la mine 10000000000% o fost dragoste :P

desi numa o singura data.... ! :P

0

4

Мр. Пушыстик написал(а):

la mine 10000000000% o fost dragoste

si ce te lauzi? :D

0

5

:rofl:

pentru ca tu nu te poti lauda cu asa ceva :P

0

6

Мр. Пушыстик написал(а):

pentru ca tu nu te poti lauda cu asa ceva

nu uita ca pina la virsta ta eu mai am inca ;) nu zi hop pin n-ai sarit!

0

7

fata ceea tot ave 16 ani :)

0

8

Мр. Пушыстик написал(а):

fata ceea tot ave 16 ani

care fata? cea pe care ai iubit-o?

si ce? pt mine virsta nu prea conteaza! este ceva mult mai important
apropo eu nu am chiar asa mult timp pina la 17 :blum2:

0

9

Мр. Пушыстик написал(а):

desi numa o singura data.... !

de ce numai o singura data? te-ai dezamagit?:)) si nu mai poti s mai iubesti?

0

10

Ghen4ik написал(а):

nu poti...sa nu te ghindesti la persoana pe care o iubesti..este atunci cind toata ziua ea iti merge prin ghinduri)...este atunci cind seara de seara adormi cu ea in ghind si te trezesti tot cu ea...Cind nu poti sa nu te ghindesti...cind nu o vezi o zi sau nui auzi glasul...parq nu te simti implinit...

aham.... la mini asta vreo 5 zile shap treshi....

0

11

Liubvi NET, esti toka vle4enie..... eli SEX :D 4ineva a spus nu tin minte cine..... think about it ;)

0

12

Wiz написал(а):

Liubvi NET, esti toka vle4enie..... eli SEX

este shi iiubire .. prosta tu nu ai gasit-o inq :P

0

13

hmm...eu mi-am dat seama ka-l iubesk..... kind am inceput sa-l pierd.... sau mai degraba kind deja il pierdusem dar nu  realizasem asta....
iaq...
6i amu pot tare ghini s deosebesk atraktzi de liaboFi ... da sa explik asta nu kred k pot....

0

14

♪♥LUSYK♥♪ написал(а):

este shi iiubire .. prosta tu nu ai gasit-o inq

din pacate am gasit-o ! ;)

0

15

Wiz написал(а):

din pacate am gasit-o !

oooo ti-o mers shi tie vad k :)

0

16

vapsheta nii unu de la mini din klas(el ii pre umnii to exist) ap nio lamurit k iubire nu exista.... asta asha reaktsie la kreier... eu prosta dsishem k nu kred k a s ma indragostesk asha kum eu asta intseleg.... sh el o dsis k fiekare in viats makar o dat s indragosteshti tari deatita k kreieru s jioak ku dinsu :P

0

17

dreep написал(а):

vapsheta nii unu de la mini din klas(el ii pre umnii to exist) ap nio lamurit k iubire nu exista.... asta asha reaktsie la kreier... eu prosta dsishem k nu kred k a s ma indragostesk asha kum eu asta intseleg.... sh el o dsis k fiekare in viats makar o dat s indragosteshti tari deatita k kreieru s jioak ku dinsu

:rofl:

0

18

dreep написал(а):

vapsheta nii unu de la mini din klas(el ii pre umnii to exist) ap nio lamurit k iubire nu exista.... asta asha reaktsie la kreier... eu prosta dsishem k nu kred k a s ma indragostesk asha kum eu asta intseleg.... sh el o dsis k fiekare in viats makar o dat s indragosteshti tari deatita k kreieru s jioak ku dinsu

:rofl:

0

19

Wiz написал(а):

din pacate

de ce din pacate? :(

0

20

Ghen4ik написал(а):

ce numai o singura data? te-ai dezamagit?) si nu mai poti s mai iubesti?

nu mam dezamagit,alta poveste.....de iubit ta pot,dar eu fug de asta :)
poate peste vreo 3 ani,se poate !

dreep написал(а):

vapsheta nii unu de la mini din klas(el ii pre umnii to exist) ap nio lamurit k iubire nu exista.... asta asha reaktsie la kreier... eu prosta dsishem k nu kred k a s ma indragostesk asha kum eu asta intseleg.... sh el o dsis k fiekare in viats makar o dat s indragosteshti tari deatita k kreieru s jioak ku dinsu

el pahodu ii prost si no iubit nici o data !cum poti sa critici ceva daca nu stii ce e asta ? din pacate sunt multi ca aista cu ase umnie slova !

0

21

nushtiu.... krochi.... atractsia asta kin tu vrei s ti kulshi deam.... da yak dragostea ii shv mai relativ.... pt fiicare are o definitsie diferita..... asha k nu pots s spui k pe o teorema

0

22

AnGeL написал(а):

de ce din pacate?

pantru-ca cea mai mare durere pe care am avut nenorocire s-a o am asta din urma dragostei shi in familie !

0

23

Wiz написал(а):

din urma dragostei

nu cred ca nu ti-a lasat in amintire nimic placut ce poate compensa aceasta durere!!

0

24

AnGeL написал(а):

nu cred ca nu ti-a lasat in amintire nimic placut ce poate compensa aceasta durere!!

dupa foc ramine cenusa......yep..... dragostea duce la dragoste(parerea mea kak vsegda kam greu di intseles) ura duce la ura

0

25

Ghen4ik eu va6e nu pre vad baietzi indragostitzi .. :(
kitziva  ....

0

26

♪♥LUSYK♥♪
Multi nu arata asta...sau nu cred...in dragoste...cred ca e ceva paranormal:))) asta unii....sint pe fatza pamintului sh romantishi:)
Asta iti garantez 100% Toti prietenii mei adiq baietz is asha...am invatat si eu de la ei s shiu ramantik...:P
Hmm...nusty de ce multi...cred ca asa trebuie sa fie adika...numai fetele s shii romantice...eu cred ca nu...La urma urmei sintem oameni toti si sintem la acelasi nivel...avem si noi dreptu s shim asha :p :) :heart:

0

27

Ghen4ik написал(а):

numai fetele s shii romantice...eu cred ca nu...

de akord :)

0

28

dreep написал(а):

dupa foc ramine cenusa......yep..... dragostea duce la dragoste(parerea mea kak vsegda kam greu di intseles) ura duce la ura

nu e greu :) te inteleg ! Podobnoe priteagivaet podobnoe ! :) dar.... totushi acum nu mai vreau :D

0

29

Wiz_ingerashul
Nui pi asta noi s shim sanatosh...tot o sa se rezolve...incetu...cu...incetu...:)

0

30

Ghen4ik написал(а):

Unii spun ka nu vreau sa mai iubesc

ei spoon asta k nu mai vor sa sufere 6i sa treaka prin ce-au mai trekoot ....

Ghen4ik написал(а):

Daq sheva nu luatz in seama ) ggg

:lol:

exx dorintze de astea noi totzi avem pe undeva askunse... :)

0


Вы здесь » La taifas!! » Любовь & Отношения/Dragoste & Relaţii » DRAGOSTEA vs. ATRACŢIA