La taifas!!

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » La taifas!! » Любовь & Отношения/Dragoste & Relaţii » Violenta in cuplu - o poveste reala


Violenta in cuplu - o poveste reala

Сообщений 1 страница 29 из 29

1

Era prea bine sa fie adevarat. Acel baiat brunet, cu ochi negrii patrunzatori si cu un corp ce te ducea cu gandul departe era cu adevarat interesat de ea?

De ea care era mica, grasa, proasta si urata, asa cum se descria razand? Prieteni mai avusese dar asta era ceva de vis. Parca fusese dragoste la prima vedere. Ea cel putin asa credea. Au iesit in grup negandindu-se ca s-ar putea lega ceva intre ei doi, dar vezi ca niciodata nu stii ce iti rezerva viata.

Fire iute si aflata la pragul adolescentei, dupa prea multe beri si dupa o cearta zdravana cu mama ei (tatal gasindu-se de mult pe lista de locatari a altei asociatii), iese pe usa apartamentului fugind dupa noul ei prieten.

Dupa o seara petrecuta pe strazi in imbratisari si saruturi in naivitatea ei, era convinsa ca dragostea infiripa. Asa ca, la primele ore ale diminetii se daruia pentru prima oara unui baiat, totul petrecandu-se in casa acestuia.

Incapatanarea de care daduse dovada in alte relatii disparuse sub dulcile cuvinte ale lui. Si cand te gandesti ca mai avea 3 luni pana la implinirea varstei de 16 ani...
http://www.ele.ro/images/poze/violenta2.jpg
Timpul trece si dupa 3 luni de vis, se vede in fata cosmarului ei. El ridica palma si o loveste peste obraz cu toata forta pentru ca indraznea sa il intrebe unde fusese toata ziua. Ironia sortii, palmele au continuat in acelasi pat in care cu trei luni in urma i se daruise.

Era de necrezut pentru ea care il vedea ca fiind marea ei dragoste. Din pacate dragostea e oarba si asa a ramas si ea in urmatorii 3 ani jumatate cat a suportat batai si umilinte de la "partenerul ei". Multa lume crede ca bataile inseamna o palma, doua, trei. Pentru ea insa insemnau mult mai mult. Toti au incercat sa ii explice ca trebuie sa puna capat acestei relatii, dar incapatanarea si "dragostea" se platesc scump.

Totul a continuat asa pana cand au implinit 4 ani de "iubire". Ceruta in casatorie sub promisiunea ca el se va schimba, in naivitatea ei, accepta. Stia ca el nu poate trai fara ea. De fiecare data cand incercase sa puna capat relatiei acesta incerca sa se sinucida spunand ca fara ea nu poate trai.

Toata lumea stia ca el o iubeste, dar toata lumea stia, la fel, ca o distruge. Gelozia il facea sa innebuneasca. La inceputul lunii februarie era planificata nunta. Parintii celor doi erau retinuti in privinta deciziei luate de odraslele lor, dar incercau sa se bucure de eveniment. Totul era pus la punct. Parea sa fie o nunta ca in povesti, mai ales in conditiile in care cele doua familii erau destul de instarite.

La ora 14 era planificata starea civila. La ora 17 telefonul lui suna. Era ea, care se afla de mult in alt capat al Romaniei, si il anunta ca il paraseste si ca nu mai are rost sa astepte in fata oficiului de stare civila. Ca asta era pedeapsa pentru tot raul facut de-a lungul celor patru ani in care au fost impreuna. Au trecut 5 ani de atunci.

Ea locuieste in Bucuresti acum si are un baiat cu un amic, fara a fi maritata. A refuzat ca acesta sa il recunoasca, cerandu-i de la inceput doar sa participe la conceptie. A terminat facultatea si are un servici destul de bun. Spune ca nu se va marita niciodata.

El a ramas in Suceava dupa cateva tentative de a pleca din tara pentru a face un ban. Nu a lucrat niciodata in cei 5 ani si a devenit alcoolic. O poveste al carui final... fericit sau nu va las sa il decideti.

0

2

:sorry: asha-i viata ! kite de aceste lucruri eu am auzit :(

0

3

crezi ca e normal sa se bazeze un cuplu pe violenta? e ceva iesit din comun...dar exista la orice pas :(

0

4

AnGeL написал(а):

crezi ca e normal sa se bazeze un cuplu pe violenta?

normal ???  nu !

AnGeL написал(а):

dar exista la orice pas

shtiu... fetele treb sa shtie kind sa spuna STOP

0

5

Wiz_ingerashul написал(а):

fetele treb sa shtie kind sa spuna STOP

trebu!!! dar daca il iubesti atit de mult ca te hranesti cu sperante ca nu se va mai repeta ???

0

6

AnGeL написал(а):

trebu!!! dar daca il iubesti atit de mult ca te hranesti cu sperante ca nu se va mai repeta ???

Il iubeshti ??? shi kind iti da cu skavarodka in cap tot il iubeshti ???? asta-i bred ma scuzati de expresie :) eu nu cred in asha ceva... poate neputinta ! poate dependenta financiara ! dar nu Dragoste ! Asha cuvint nici nu treb folosit in ASHA relatii ! asta-i simbioz dar nu Dragoste ! Dragostea cere suferinta, dar nu fizika !

0

7

Wiz_ingerashul написал(а):

asta-i simbioz dar nu Dragost

:D care simbioz scumpilor? :rofl: crezi ca persoana ce primeste ofense fizice are nevoie de ele ?? iata eu ma indoiesc....
si in situatii exista dragoste 100% fiindca...hmm... doar el nu a batut-o de la inceputul relatiei, totul era cum se spune 4iki puki :D dar in rezultatul unor situatii el sa schimbat radical...dar "naivitatea" ceea ce este caracteristic fetelor totusi ii lasa speranta ca el va reveni in ipostaza de persoana mult indragita!

0

8

AnGeL написал(а):

simbioz

eeee tu nu te ride..... ce asta-in simbioza ? :) asta-i (bilogie) kind un organism depinde de altul....  se hraneshte ! Acum uitete ce am scris mai sus :) shi ai sa intelegi ce am avut in vedere !

AnGeL написал(а):

naivitatea

da da... treb sa ghinditi rational ! :(  sta-i boala voastra !

0

9

Wiz_ingerashul написал(а):

asta-i (bilogie)

eu cu biologia o tzin bine, nu iti fa griji :D

Wiz_ingerashul написал(а):

sta-i boala voastra !

din pacte da...de care voi profitati !!!

0

10

AnGeL написал(а):

din pacte da...de care voi profitati

Voi ???? shine voi ??? Nu generaliza !!!!!!!!! Oscorbleni ne v temu  :swoon:

0

11

Wiz_ingerashul написал(а):

asha-i viata ! kite de aceste lucruri eu am auzit

da ... din pakate :(

mei shi vashe .... mi se pare stupid in ziua de azi sa aud asha ceva....
pontu iaq nu vad ...
parq am fi in epoca de piatra ...
blin .... kr4 ....
shi shtiu k asha ceva este ... .dar nu shtiu ... daq shi-ar permite persoana cea mai draga mie - sa ma loveaska .. pai poate sa uite de mine ...

Wiz_ingerashul написал(а):

fetele treb sa shtie kind sa spuna STOP

shi daq se mai intimpla sa aiba shi fetele nervi , la fel ka baietzii ... tipa e normal s-o prineaska ,da ?

0

12

♪♥LUSYK♥♪ написал(а):

tipa e normal s-o prineaska ,da

cine ? baietii ? uite un svat: poti sa-l paleshtui unde vrei :) dar niciodata sa nu paleshti un baiat in fata ! asta-i regula.... consecinetel sunt strashnice....

0

13

Wiz_ingerashul написал(а):

cine ? baietii ?

vapsheta asta o fost raspuns la faza ku fetele tre s shtie kind sa spuna stop .. shi am avut in vedere oleaq altceva ...

Wiz_ingerashul написал(а):

uite un svat: poti sa-l paleshtui unde vrei  dar niciodata sa nu paleshti un baiat in fata ! asta-i regula.... consecinetel sunt strashnice....

thx pt  sfat .. da nu ma sabiresk sa palesk pe nimeni ;)

0

14

♪♥LUSYK♥♪ написал(а):

thx pt  sfat .. da nu ma sabiresk sa palesk pe nimeni

cool :) dobrii 4elovek ! :)

0

15

Wiz_ingerashul написал(а):

dobrii 4elovek !

da ple (......

0

16

:friends:

0

17

Wiz_ingerashul написал(а):

:yes: da .. dar orikum buna -buna .. da daq ma kalci .... ap vai vai vai   :dirol:

0

18

♪♥LUSYK♥♪ написал(а):

da daq ma kalci .... ap vai vai vai

ma kalci ??? eu ???  da ni za shto :))

0

19

Wiz_ingerashul написал(а):

ma kalci ??? eu ???  da ni za shto

xxexe .. ma bukur  :D
da ka atare am avut in vedere la general :D

0

20

Wiz_ingerashul написал(а):

Nu generaliza !!!!!!!!! Oscorbleni ne v temu

eu stiu ca sunt si multi baieti buni :) care niciodata nu ar ridica miina la noi

0

21

AnGeL написал(а):

eu stiu ca sunt si multi baieti buni  care niciodata nu ar ridica miina la noi

Oooo asta deam mai bine suna :)

0

22

Violentsa desigur nu trebuieste..da iaq shed sh maghindesk pe de alta parte...pfff...doamne...traiesti fericit ku a 2a jiumatate ai o casa de kopii sh totul merge ok..o iubeshty la nebunie.....simti ca ceva nui ok...e asa se intinde  o luna 2,3,4 etc...pinshi no prinz ku altu sau alta...atunci kita furie ai s nui zishi nika? s te intorci sh s te dushi? eu kit de tare ash iubio da daq ea ini face asha fokusuri..eu nushty ce ash face...tembole ...daq ai sh kopii...Desigur s nu uitam k ele sunt drepte...is ka mitzile...gasesk ei o ieshire din situatsie..eu daq cesna iash plesni o palma...sh mash duce...in viata s nu o mai vad..asta desigur daq in kuplu se intimpla dupa 4-5 ani de casatorie...da daq ma intilnesk..da dumnezeu ku dinsa..ea pierde mai mult...

0

23

Ghen4ik написал(а):

...atunci kita furie ai s nui zishi nika

da shtii... hmmm... situatia ar fi complikata ! dar daca nu ai zice nimic asta ar arata puterea ta adevarata ! :) numai oamenii tari la carcter POT sa faka asha ceva ! :) + in lok de putere fizika este shi puterea cuvintului care kiteodata poate rani mai atre :) deam mai bine sufletul decit fizikul :) eu asha cred....

0

24

Wiz_ingerashul написал(а):

dar daca nu ai zice nimic asta ar arata puterea ta adevarata !

Stii Wiz daq toti oamenii or ghindi ka tine..in lumea asta prosti nu kred k o sa fie:))) altii pot s nu te inteleaga korekt ku tacerea...

0

25

Ghen4ik написал(а):

altii pot s nu te inteleaga korekt ku tacerea...

da poate ! da shi ar trebui asta sa ma intereseze pe mine ? ;) Mol4anie Zoloto !

0

26

Wiz_ingerashul написал(а):

Mol4anie Zoloto !

nu in toate cazurile ;)

0

27

AnGeL написал(а):

nu in toate cazurile

Exemplu v Studiu :))

0

28

Wiz_ingerashul написал(а):

Exemplu v Studiu

:D ok!!
par example...cind vezi ca deja nu mai simti nimic pt acea persoana...ar fi mai bine sa nu taci, dar sa vorbesti...sa dai de inteles ca прошла любовь, завяли помидоры :(

0

29

AnGeL написал(а):

par example...cind vezi ca deja nu mai simti nimic pt acea persoana...ar fi mai bine sa nu taci, dar sa vorbesti...sa dai de inteles ca прошла любовь, завяли помидоры

eu cred ca cind taci omul shi mai bine inetlege :))

0


Вы здесь » La taifas!! » Любовь & Отношения/Dragoste & Relaţii » Violenta in cuplu - o poveste reala