La taifas!!

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » La taifas!! » Chat! » Жизнь после смерти/Viata dupa moarte....


Жизнь после смерти/Viata dupa moarte....

Сообщений 1 страница 30 из 32

1

Exista asa ceva?

0

2

Eu nu cred in asa ceva ! Mai ales in prikoale ca dealde mine au mai fost citiva inaintea mea ! si ca erau imaprati sau ceva de felu ista !Tat asta polnaea ciusi ! :P

0

3

Мр. Пушыстик
Dar ce poti spune tu despre moartea clinica sau biologica? Azi m-am uitat la un film documental de asta am deschis aceasta tema...

0

4

eu is optimista sh kred k esti.... kakta intraiurea ies dak omu s nashti shap moari sh gata.... nu ar avea sens.... da asta eu dsik numa k s ma utishesk.... deatita k ma tem s nu shib.... dak am avea numai o viatsa kare ar fi sensul ei?

0

5

daca avem o viatsa,sensu ar fi sa poti so traesti pe deplin,sa poti trece prin toate greutatile si suferintele ! si multe altele.....!pontu tu sati traesti viata gindindute ca daca faci vro greseala in viata urmatoare nu va fi asa ? nui sens si pont din asta !...cit despre optimism,tu poate ai punctul tau de vedere,da punctul meu e ca sami traiesc viata asa de bine in cit alt cineva sa ma invidieze ! :D

0

6

Мр. Пушыстик написал(а):

in cit alt cineva sa ma invidieze !

fii atent cu ceti doreshti)

0

7

Ghen4ik написал(а):

moartea clinica sau biologica

poate este asa fantastica,dar sunt sigur ca acel om sau cei el nu va fi ca mine si nu va gindi ca mine ! :P

0

8

clar k nu va fi.... va avea alta experientsa... shi totushi undeva ar trebui s semanats (eu amu asha dsik di park am vb ku dinsu)))

0

9

dreep написал(а):

fii atent cu ceti doreshti

eu shutea !...de fapt prima data am scris ca sami traiesc viata foarte bine,sap am sters si am scris asa :))

0

10

dreep написал(а):

clar k nu va fi.... va avea alta experientsa... shi totushi undeva ar trebui s semanats (eu amu asha dsik di park am vb ku dinsu)))

el ta o sa samene cu mine,unii chiar o sa ne incurce unul cu altul,dar eu precis voi sti ca el nui ca mine !

0

11

Мр. Пушыстик написал(а):

poate este asa fantastica,dar sunt sigur ca acel om sau cei el nu va fi ca mine si nu va gindi ca mine !

Kauta pin torents....denumirea temei in rusa...treb s shii akolo e un film documental despre toata fantastika asta....eu li4na nu credem...k este asa ceva..da am vazut..sh kakta m-am pus pe ghinduri..hmm...am mai auzit kazur kiar ku niste prieteni so intimplat..pff...eram shokat....

"Жизнь после смерти"

0

12

Мр. Пушыстик написал(а):

Ghen4ik написал:
moartea clinica sau biologica poate este asa fantastica,dar sunt sigur ca acel om sau cei el nu va fi ca mine si nu va gindi ca mine !

eei ...  pu6istik .... tu shtii shii asta moarte klinika ? k dupa  ceea ce ai spus nu kiar intelegi  shii asta .. ori eu sheva nu am inteles ..

0

13

off....nii lene !!!!  :bad:

0

14

pu6istik ..
da ne .. prosta  dupa komentariul shela ap ini pare k konfunzi lukrurile... ))
moarte klinika asta  e aceeashi persoana , aceeashi viatza, nu e alt om in alta viatza ......

0

15

viatza de dupa moarte este o poveste bine inradacinata a religiei menita sa insufle frica shi respect fatza de dumnezeu, care dupa moarte ne va judeca dupa felul in care am trait
cu toate ca nu sunt religios, respect aceasta idee, pentru ca ea face oamenii uneori sa se gindeasca la felul in care procedeaza, shi deci sa duca un mod de viatza mai corect
in fine, religia nu ne invatza de rau, dimpotriva, normele religioase au multe tangentze cu cele morale

0

16

parerea mea este ca viatsa dupa moarte exista. dar nu pentru ca urmatoarea viatsa sa fie tot pe pa mynt. viatsa noastra de acum este ca un labirint, ca o trecere spre adevarata viatsa, care va avea loc dupa moartea noastra. anume de faptul cum vei fi shi cum vei procheda yn aceasta viatsa depinde nespus de mult viatsa noastra de dupa moarte.
  majoritatea oamenilor de shtiintsa sunt materialishti, shi considera ca dupa moartea corpului, moare shi sufletul, shi asta-i tot. atunci dar care este sensul existentsei noastre? shi dece sunt atyt de multe yntrebari fara raspuns, legate de aceasta tema?

Ghen4ik, apropo, am privit shi eu acest film documentar. este este foarte interesant, ynsa majoritatea lucrurilor ce se spun acolo, eu deja le shtiam.

0

17

...

0

18

kakaia raznitsa? kin a s mor a s va spun :D  paliubomu amu na s shtits.... ap dar shi s ti bats la kap? treb s ti ports omeneshti nu ka pe urma s prineshti sheva.... prosta asha treb....

0

19

dreep написал(а):

kin a s mor a s va spun

dreep :swoon:  ...

0

20

acolo-i lineshte shi pace... sper eu...

0

21

Wiz_ingerashul написал(а):

n-ai kum sa shtii ... (

0

22

eu sper ca dac nu-i ap ma spinzur dupa moarte.....

0

23

:-D
tare interesant kum

0

24

gasesc eu vreo kale....

0

25

сЭ мЭ ажуЦь Ши пе мине ((

0

26

nu... in asha mod nu te ajut :) dac vrei pot sa te ajut sa eshi din asha stare :) dac ma spiznur ma spinzur singur..... aishi sunt egoist :D

0

27

kum

0

28

treb sa ma ghindesc putin...

0

29

eu nu pot s dsik konkret shi pi mini ma ashteapta dupa moarte.... eu nus filosov kakoita..... asha k parerea me in fond s bazeaza pi concluziile unora sh influentsele religiei....
hatea.... kakaia raznitsa.... s traieshti tat viatsa sh s ti gindeshti la asta...... nu in asta konsta viatsa..... treb s fii asha kum eshti, s ai un scop sh s ti bukuri de viatsa.....

0

30

offfff... ce tare eu acum vreau sa cred in asta :(
sper....

0


Вы здесь » La taifas!! » Chat! » Жизнь после смерти/Viata dupa moarte....