La taifas!!

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » La taifas!! » Женский форум/Forumul feminin » De ce iubim barbatzii ???


De ce iubim barbatzii ???

Сообщений 1 страница 5 из 5

1

Te uiti la el si nu iti vine sa crezi ca mananca cu aceeasi mana semintele cu care mai devreme se scarpina in pantaloni. Vezi ca un simplu meci de fotbal este mult mai interesant pentru el decat un neglije violet imbracat de tine si ramai uimita cand sampania este clar declasata de o bere la halba. Te blocheaza mai ales atunci cand se duce sa iasa cu prietenii, iar tu esti lasa complet deoparte , in expectativa si esti chiar invitata sa te duci sa ii pregatesti ceva de mancare. STOP ! Nu aici vei ajunge tu cu iubitul tau. Nu relatia aceea perfecta. Asta iti spuneai acum cativa ani, iti spuneai ca nimic nu te poate enerva atunci cand este legat de ingerasul tau si de obiceiurile lui.

Ma intreb de multe ori ce face o relatie sa supravietuiasca, in ciuda ciorapilor murdari, a meciurilor si halbelor de bere, a unei vieti sexuale sub semnu obisnuintei si a unei anume raceli care intervine cu timpul

Medicii ar spune ca totul este legat de hormoni, ca dragostea aceasta este dictata de instinct si eventual de simtul olfactiv care ne ajuta sa ne alegem partenerul. Psihologii ar spune ca este vorba despre o nevoie a omului de a nu fi singur si ca alegerea partenerului este facuta conform cu parintii nostri si cu trasaturile acestora, ba chiar eventual si in functie de comportamentul acestora fata de noi.

Nu stiu exact de ce este legat, dar stiu ca eu ca femeie ma uit la barbatul de langa mine si imi dau seama de ce il iubesc, la fel cum Mircea Cartarescu stie de ce iubeste femeile si mai ales de ce o iubeste pe cea de langa el.

Ii iubim pentru ca atunci cand se uita la meci si sunt total absorbiti de goluri, de arbitraj si de mancatul semintelor, nu uita totusi sa ne dea si noua un sarut sau macar sa ne intrebe daca ne suparam.

Pentru ca atunci cand fac o prostie (spre exemplu, buseste masina sau cheltuieste bani sau pur si simplu sparge vaza preferata a noastra) se comporta precum niste copii de 5 ani carora le este frica de propria mama.

Pentru ca atunci cand se imbata ne spun ca ne iubesc.

Pentru ca indiferent cat de planse suntem sau cat de urat am arata, ne spun ca suntem cele mai frumoase femei de pe planeta.

Pentru ca conduc prost, injura in trafic, dar conduc cu o mana pe mana noastra, deasupra schimbatorului de viteze.

Pentru ca atunci cand sunt bolnavi ne confunda cu mamele lor si au senzatia ca niciodata nu a fost cineva mai grav bolnav decat ei.

Pentru ca se dau virili si puternici, dar in intimitate se inmoaie atunci cand sunt in preajma noastra si nu se tem sa fie vulnerabili.

Va las sa completati si voi cu propriile voastre motive.

0

2

deatita k nu ma pot apredili pin la urma dak nis inferiori sau superiori :blink:

0

3

dreep
aaaaaaaaaaaaa............ no comment, dar la egal nu e posibil??? :D

0

4

gg.... am citit articolul shi oleca am ramas in shok :) hehe.... 50%/50% e drept :D

0

5

Wiz_ingerashul написал(а):

aaaaaaaaaaaaa............ no comment

asta tipa shi?

Wiz_ingerashul написал(а):

dar la egal nu e posibil???

poate e posibil....

0


Вы здесь » La taifas!! » Женский форум/Forumul feminin » De ce iubim barbatzii ???