La taifas!!

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » La taifas!! » News/Новости/Noutăţi » 11


11

Сообщений 1 страница 30 из 44

1

Внимательно прочитайте текст и испробуйте следующие инструкции, обещаю, вы удивитесь в конце!
1) В названии Нью-Йорк (New York City) 11 букв

2) В названии Афганистан (Afghanistan) 11 букв

3) В имени Ramsin Yuseb (террорист, в 1993 году запланировавший разрушение Башен Близнецов в Нью-Йорке) 11 букв

4) В имени Джордж Буш (George W Bush) 11 букв

Это может показаться лишь случайностью, будет интереснее дальше...

1. Нью-Йорк является 11-м государством

2. В самолете №11 летело 92 пассажира (9+2=11)

3. В самолете №77, который тоже влетел в Близнецов, было 65 пассажиров (6+5=11)

4. Трагедия произошла 11 сентября, или 11.09 (1+1+9=11)

5. Номер телефона службы спасения в США - 911 (9+1+1=11)

Это только совпадения? Читайте дальше!

1) Число жертв на самолете, потерпевшем крушение, составило 254 (2+5+4=11)

2) 11 сентября – 254й день в году (2+5+4=11)

3) 3.11.2004 произошли взрывы в Мадриде (3+1+1+2+0+0+4=11)

4) Трагедия в Мадриде произошла через 911 дней, после трагедии в Нью-Йорке (9+1+1=11)

А сейчас более необычные факты:

Самый известный символ США, после звёзд и полос, орел.

Следующие стихи взяты из Корана, самой священной книги ислама:

“И написано, что сын Аравии разбудит грозного Орла.
Гнев Орла ощутят все земли Аллаха,
И пока некоторые люди будут трепетать в отчаянии,
Многие возрадуются: так как гнев Орла очистит земли Аллаха
И наступит мир”

("For it is written that a son of Arabia would awaken a fearsome Eagle.
The wrath of the Eagle would be felt throughout the lands of
Allah and while some of the people trembled in despair still more rejoiced:
For the wrath of the Eagle cleansed the lands of Allah and there was peace."

Итак, это были стихи Корана под номером 9.11 (9+1+1=11)

Вы всё ещё верите, что это простые совпадения? Попробуйте сделать следующее и посмотрите, что вы после этого будете думать и во что верить:

Откройте Microsoft Word и сделайте следующее:

1. Большими буквами напечатайте: Q33 NY. Это

номер первого самолета, влетевшего в

Близнецов.

2. Выделите Q33 NY

3. Измените размер до 48

4. Измените шрифт на WINDINGS (WINDINGS 1)

0

2

mi'a transmis cineva asta pe icq
acuma cine imi explica ce inseamna ultimile 2 simboluri cind schimbam shriftul? )))

0

3

KilyGonzales написал(а):

acuma cine imi explica ce inseamna ultimile 2 simboluri cind schimbam shriftul? )))

nde..... nu shtiu.... adiq moarte sh steaua sheia ii ka un fel di kruce pt dinshii....

0

4

asta-i jestoka....

0

5

dreep greshit
ultimul simbol este "Steaua lui David", shi este simbolul Israelului, care nu are nimic de a face cu incidentele de atunci
sunt doar nishte coincidentze analizate de catre o persoana musulmana, se vede ushor din ceea ce vrea sa ne spuna citind Koranul

0

6

=)))

mo pricalit pricolu !!!!

0

7

KilyGonzales
de ce spui ca nu are nimic deaface cu asta??? shtii ca este o teorie ca cu lumea conduce un fel de "sekta" , francomasonii care au oameni chiar shi in Alkaida, shi in SUA  :) dar se spune ca este ceva mai sus de ei ;) cei ce se afla pe scarile de sus ale piramidei Irarhice (99 treapta) shi ei sunt Evreii ;) => ca e foarte posibil ca ei au deaface cu teractele din 11 Septembrie ;) dar este doar o teorie ;)

0

8

Wiz_ingerashul potrivit teoriilor extremiste musulmane, in fruntea raului se afla evreii, asha ca nu e de mirare cum s'a interpretat totul
dar daca sa ne gindim logim, am observa ca atacurile nu s'au facut impotriva lor, ci impotriva statalitatzii SUA, stat care, deshi este condus de evrei (ca shi oricare alt stat dezvoltat economic, cu exceptzia Japoniei poate), reprezinta in sine intruchiparea diavolului in persoana pentru oricare musulman extremist
pentru oricare alta persoana, cu viziuni treze asupra a tot ce se intimpla in lume, evreii, fie ei masoni, fanatici religioshi, sau simple fiintze mediocre, nu au reprezentat niciodata o amenintzare
defapt discriminarile rasiale sunt in prezent larg raspindite in rindul comunitatzii evreieshti din intreaga lume, ceea ce bineintzeles nu poate deranja mai ales statele din imprejurade, la care Israelul are pretentzii teritoriale

0

9

Ai spus ca SUA este condusa de evrei (ca shi orice stat bine dezvoltat) => ca intro oarecare masura ei conduc cu lumea, pentruca  SUA la mioment este cea mai dezvoltat tara din lumea care poate sashi permita sda dicteze regulile jocului, atunci atacul musulmanilor a fot bine planificat, care a lovit drept fundamentul ideei ca Evreii conduc cu lumea.
Dar este shi o alta teorie :D a mea: nu evreii conduc cu lumea ci BANII hehe... inainte de atac cu o luna, WTC au fost asigurate pe foarte multi bani :) shi cineva din acesta intamplare a chistighat foarte mult, shi inka un argument pentru teoriea mea... atacurile eau dat lui Bush un motiv de valoare ca sa merga in Irac :) dar acolo este petrol, dar petrol asta sunt fooarrte multi bani :)

0

10

Wiz_ingerashul da, aceasta teorie a fost discutata cu mult timp in urma, aducindu'i'se multe argumente
dar totushi faptul ca banii conduc lumea este eronat
lumea o conduc oamenii
banii sunt doar o unealta

0

11

hmmmm.... unelta a fost creata de oameni, dar cum desori se intimpla creatia conduce cu acel ce a creat-o :( il aduce la nebunie....

0

12

Wiz_ingerashul doar in cazul in care nu este folosita la destinatzia sa ))))

0

13

KilyGonzales pai taman ea este folosita la destinatia sa.... sa fak pe oameni sa se simta atotuputernici, sau fericiti :(

0

14

Wiz_ingerashul dupa cum tzin eu minte, banii sunt unitatzi valorice, care sunt folositzi pentru a efectua schimbul cu altzi bani,  obiecte sau servicii care au aceeashi valoare

0

15

poate nu am redat prea corect definitzia (am alta specialitate), dar nu cred ca o sa gaseshti in vre'un manual de economie ca banii au destinatzia de a face omul atotputernic )))

Отредактировано KilyGonzales (2007-03-17 14:13:02)

0

16

=) defenita asta-i cruto :D sunt deacord ca sensul lor de la apartie lor e deosebit de cel ce e acum :)
dar: eshti decord ca daca ai bani ai tot??? daca ai destui bani poti sa cumperi o lume intrega? fiecare lucru pe acest pamint are pretul lui ;) el difera de la mic la mare sau foarte mare.... vsio 4to nelzia cupiti za denghi mojno cupiti za bolshie denghi =))

0

17

Wiz_ingerashul e doar un fel de a spune
in realitate nu e chiar asha, fiecare lucru are nu pretz, dar valoare, ceea ce e cu totul altceva
iar puterea pe care o dau, este doar economica (shi tot ce are tangentza la ea, deci politica inclusiv)
in schimb banii niciodata nu o sa'tzi dea, de exemplu, intzelepciune

0

18

KilyGonzales написал(а):

banii niciodata nu o sa'tzi dea, de exemplu, intzelepciune

foarte korekt

0

19

KilyGonzales написал(а):

in schimb banii niciodata nu o sa'tzi dea, de exemplu, intzelepciune

banii o sati de carti din care poti sa ei intelepciune, bani o sa-ti dea conectare le internet unde poti gasi intelepciune, bani pot sa-ti dea posibilitatea de a pleka in Himalaya shi sa vorbeshti cu dalai lama :) shi acolo poti gasi intelepciune :)
:) nu numai econiomica ;) prosta inca treb sa poti sa te foloseshti de bani =)) Omul cea mai lacoma fiinta de pe pamint :) shi intodeuna va fi asha :)
da sa-ti dau o intrebare: eca spre exemplu in 20 de ani ajungi tu in parlament... shi tu ai putere.... ai acces aproape peste tot, ai posibilitate sa FURI bani, muuulti bani, shi nimeni nika nu o sa-ti faka, luind in consideratie ca traiei pina acum normal, dar poti trai shi mai bine, tu shi toti apropiatii tai... ai sa furi ? ai sa te foloeshti de puterea data de popor pentru ashi satisface propriile dorinte?? ce oare e rau sa doreshti sa ai o mashina mai buna? sau o casa mai buna? sau sa vrei ca fiul tau s ainvete la Harvard?? poti sa nu raspunzi pe forum :) ghindeshtete....

0

20

Wiz_ingerashul nu tzine de domeniul meu, politica nu e apa mea
dar pentru a'tzi raspunde la intrebare, itzi pot spune ca niciodata nu m'a tentat sa iau ceva ce nu este al meu
shi sa ajung chiar parlamentar, o sa am un salariu destul de mare sa'mi pot permite orice din cele enumerate de tine
shi nu ash putea spune ca o sa capetzi intzelepciune cu bani
bineintzeles, o sa potzi calatori, DAR... intzelepciunea este ceva innascut, asha ca daca nu ai parte de ea, oricitzi bani nu ai avea, niciodata nu o sa te gindeshti sa'tzi cumperi o carte

0

21

KilyGonzales написал(а):

dar pentru a'tzi raspunde la intrebare, itzi pot spune ca niciodata nu m'a tentat sa iau ceva ce nu este al meu
shi sa ajung chiar parlamentar, o sa am un salariu destul de mare sa'mi pot permite orice din cele enumerate de tine
shi nu ash putea spune ca o sa capetzi intzelepciune cu bani
bineintzeles, o sa potzi calatori, DAR... intzelepciunea este ceva innascut, asha ca daca nu ai parte de ea, oricitzi bani nu ai avea, niciodata nu o sa te gindeshti sa'tzi cumperi o carte

salariul unui parlamentar nu este asha de mare cum crezi, pina la 1000$ shi nu ai cum sa-ti permiti nici jumate din lucrurile cela :)
Intelecpiunea este un lucru DOBINDIT :) cu el nu te nashti, treb sa inveti , sa citeshti, sa intrelegi, sa asculti, sa auzi, sa calatoreshti... shi mult altele, citeodata intaelepciunea nu vine deloc... se spune ca intelepciunea vine cu anii dar kiteodata anii vin singuri :)

0

22

Wiz_ingerashul daca nu tzi'e dat sa fii intzelept, nu vei fi, oricit nu ai citi... vei avea doar cunoshtintze
shi de ce sa vreau mai mult, cind imi ajunge shi ce am la moment
intotdeauna o sa tind la mai mult, dar nu in defavoarea altcuiva

0

23

KilyGonzales nu cred ca iti ajunge ce ai acum.... shi ca iti va ajunge ce vei avea... intodeuna vei tine la mai mult :)
intelepciunea vin eprin experienta, shi o mare parte din ea o joaca cunioshtintele.... pe care le dobindeshti din carti, TV , internet, viata :D

0

24

Wiz_ingerashul am impresia ca vorbim despre lucruri diferite ))))

0

25

KilyGonzales pai hai sa ne clarificam :) ce asta intelepeciunea??? :)) in vizunea ta? :D
P.S. sa vada moderatorii ce vorbim noi aici :D haha...

0

26

Wiz_ingerashul crezi ca face sa discutam viziunile fiecaruia?

0

27

KilyGonzales cred ca da :)

0

28

Wiz_ingerashul pe linga faptul evident ca intzelepciunea reprezina modul shi nivelul de percepere a inconjuratorului al unui individ, ea reprezinta unul din instinctele innascute ale omului. Aceasta inseamna ca pe parcursul vietzii ea poate fi cultivata, sau pierduta, dar in nici un caz o persoana care nu beneficiaza de acest dar, o poate dobindi, oricit de erudita ar fi. Eruditzia ajuta, dar daca nu posezi intzelepciune, ea te va transforma intr'un fel de calculator, cu gindire algoritmica shi intr'o oarecare masura limitata

0

29

KilyGonzales написал(а):

ea reprezinta unul din instinctele innascute ale omului.

daca ii innascut ap deam nu poate fi cultivat, max dezvoltat, min pierdut....
eu nu cred ca intelepciunea este innascuta, ea poate fi numai dobindita, sa pui un copil in jungla el intelepciunea nu va avea, pentruca va creshte cu animalele care nu au intelect... mai ales intelepciunea
Intelepciunea in parerea mea este o kalitatea dobindita ;) prin experienta, cunoshtinte, evinemente, pierdere, suferinta... ea nu poate fi innascuta, creerul este innascurt, dar nici cum intelepciunea....
prin ce se doesebshrte un intelept de un intelegent?

0

30

Wiz_ingerashul написал(а):

prin ce se doesebshrte un intelept de un intelegent?

a fost o gluma nu?

0


Вы здесь » La taifas!! » News/Новости/Noutăţi » 11