La taifas!!

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » La taifas!! » Женский форум/Forumul feminin » Bijuterii fantezie - istorie si poveste!


Bijuterii fantezie - istorie si poveste!

Сообщений 1 страница 12 из 12

1

Unii le vad ca pe adevarate tinute, altii le considera obiecte de colectionat, dar toti cred ca bijuteriile fantezie sunt accesorii care inspira fast aristocratic.
Prin definitie, Bijuteriile Fantezie reunesc culturi contradictorii, reprezinta oglinzi obscure ale diverselor spatii geografice si sunt comparabile cu o masina a timpului care alatura curente estetice din epoci diferite. Reprezinta dovada nasterii impulsului universal pentru unicitate si exclusivitate, a necesitatii existentei unor podoabe capabile sa deosebeasca si nu sa uniformizeze.
http://www.ele.ro/images/poze/colier_verde_meli.jpg

Ravna pentru frumusete si eleganta, ca si dorinta de a crea exclusivitate nu dispar niciodata. Ele renasc si sunt redefinite continuu prin intermediul Bijuteriilor Fantezie, asa cum dicteaza cutumele modei.

Ideea conform careia Bijuteriile Fantezie pot constitui o tinuta prin ele insele, exista datorita pionierilor din domeniul couture de la inceput de secol 20. Coco Chanel si Elsa Schiaparelli dau viata tinutelor sobre, clasice cu ajutorul colierelor, a bratarilor si a cerceilor de inspiratie Fantasy. La inceputul anilor 1990, asistam la reinventarea rafinamentului si a accesoriilor cu personalitate prin intermediul relansarii colectiilor de Bijuterii Fantezie, sponsorizate de Daniel Swarovski.
http://www.ele.ro/images/poze/colier_vargat_meli.jpg

Popularitatea bijuteriilor fantezie cunoaste o crestere spectaculoasa atunci cand acestea devin accesorii foarte la moda in randul vedetelor de la Hollywood, atat in filme, cat si in spatele scenei.
http://www.ele.ro/images/poze/colier_albastru_meli.jpg

Datorita diversitatii si a complexitatii lor, Bijuteriile Fantezie rup rutina si monotonia, dand un plus de originalitate si eleganta oricarei tinute, indiferent carui stil apartine.

In Romania, promotorul trendului Fantasy este Meli Melo- Paris, a carui colectie primavara-vara 2006 sta sub semnul imaginatiei descatusate a creatorilor parizieni, aducandu-ne in atentie 4 teme, inspirate din complexitatea epocii victoriene, exotismul spatiului afro-indian, prospetimea mediului acvatic sau fiind, pur si simplu, rezultatul unui melanj indraznet si nonconformist de materiale si culori.
http://www.ele.ro/images/poze/colier_dinti_meli.jpg

0

2

abajaiu bijuteriile  :blum2:

0

3

da eu nu port bejuterii.... nish gauri in ureki nam..... hz..... prosta nu tari ma atraji..... nu vreu s port numa k s shiu "in rind ku lumea" adiq nushtiu.... nu vad nishodat shv kari sani plak...

0

4

gg mde dreep :D

da iaq eu ku auru nu drujesk .. da iaq nu 6tiu de ce ... :) prosta nu-mi place sa port (aadiq tare rar) :) da iaq sa ma uit imi plashi ...
da vapshe bijuteriile abajaiu :)

0

5

ap sh eu pot s ma uit ku orele.... da niq nu kumpar

0

6

ei deam fiekare ku a lui :D

dreep написал(а):

nu vreu s port numa k s shiu "in rind ku lumea"

da daq portzi bijuterii nu o faci numaidekit  k sa fii in rind ku lumea ;)

0

7

♪♥LUSYK♥♪ написал(а):

da daq portzi bijuterii nu o faci numaidekit  k sa fii in rind ku lumea

in cazu meu da..... di kiti ori am audsit "da di shi tu niq nu ports?"/ "da di shi nuts fashi gauri in urechi?"/ etc.... sh am numa un raspuns.... "da di shi pi tina asta ti f**i?"

0

8

raspunsu original :rofl:

0

9

♪♥LUSYK♥♪ написал(а):

da vapshe bijuteriile abajaiu

+1 :)))

0

10

:)

0

11

dreep написал(а):

nish gauri in ureki nam.....

hmm... daq 4esna pe mine asta m-a mirat oleaka la tine  ! :)
da iaka o padruga nu avea pin ain kl.12 din simplu motiv ka se tema

:crazy:

shi kind a vazut o pereke de cercei afighitelinie le-a kumparat,shi s-a dus sa=shi "gaureaska" urekile  :crazy:
eu de la 3 ani am ! :D

♪♥LUSYK♥♪ написал(а):

da iaq eu ku auru nu drujesk ..

iaka-iaka ! eu tot asha ! arginul asta savsem drugoe dela ! :D abajaiu !

daq sincer am numarat la mine vreo 18 inele ,shi argint shi bijuteria,shi ku piatra shi ku shi vrei ... da iaka nu le port pe toate ...
asha-i privi4ka ...
ku 4erceii exakt asha ...

am shi de aur,da nu-mi place!

0

12

Onyx_

eei .. eu nu k nu ash avea :D am parq .... da le port fff/rar ( aur I MEAN )
shi daq mi-ar placea pooate ash avea mai multe ....
da kum pun de ex. cerceii de  aur .. . a2-a zi ma dor urekile ... nu pot sa pun cercei ... (
kum pun fleakuri blesteashie .. .sheva .... kum tat AKEY .... kiar shi lu mammea ii spun .. da e nu ma  krede :blink:

da de bijuterii eu taK :whistle:

0


Вы здесь » La taifas!! » Женский форум/Forumul feminin » Bijuterii fantezie - istorie si poveste!