La taifas!!

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » La taifas!! » Женский форум/Forumul feminin » Cum mascam defectele fizice ?!?


Cum mascam defectele fizice ?!?

Сообщений 1 страница 6 из 6

1

Designerii vestimentari stiu sa corecteze defectele fizice prin trucuri ale croielilor si prin materialele alese pentru vestimentatie. Va prezentam in continuare regulile dupa care trebuie sa va construiti garderoba personala.

Gatul
In cazul in care gatul e prea lung, purtati gulere inalte. Cu cat butonajul va fi mai redus, cu atat gatul va parea mai scurt. Gulerele in V sunt interzise. Purtati intotdeauna tricouri si pulovere cu guler.

In cazul unui gat prea scurt, purtati gulere in V si camasi cu gulerul deschis. Camasile de costum trebuie sa aiba gulere joase si ascutite. Nu purtati tricouri la baza gatului.

Sezutul
Sezutul bombat se va masca purtand un sacou fara crapatura in spate. Puloverele si tricourile se vor purta pe deasupra pantalonului pentru a crea o trecere usoara de la linia umarului la cea a soldului. Sezutul plat se estompeaza purtand sacouri crapate in parti, iar pantalonii vor avea buzunare aplicate la spate, cu clapa. Evitati sa purtati pantaloni stramti.

Picioare si tors
Pentru a masca picioarele prea lungi, purtati pantaloni cu manseta. Sacoul va fi putin mai lung ca de obicei, iar pantalonii vor avea talie joasa. Nu purtati niciodata sacouri cu mai mult de doi nasturi (sacoul cu un singur nasture e ideal).

Pentru picioarele scurte, nu purtati niciodata pantaloni cu manseta, ci tesaturi care cad perfect. Pantalonul va avea talie inalta. Sacoul va fi putin mai scurt ca de obicei.

In cazul in care trunchiul e prea scurt, purtati pantaloni cu talie joasa. Atentie la inaltimea taliei! Cu cat e mai inalta, cu atat e mai feminina.

In cazul in care trunchiul e prea lung, folositi pantaloni cu talie inalta, cu centura vizibila. Puloverele si sacourile vor fi putin mai scurte ca de obicei. Cureaua va avea o culoare in contrast cu camasa.

0

2

Baietilor intrare interzisa !!!

0

3

De ce imi place sa discut diferite teme pe forum.....

0

4

Knopca_86 написал(а):

De ce imi place sa discut diferite teme pe forum.....

aveti temele voastre in care fetele nu au dreptul sa activeze...asa ca daca mai scrii ceva mesajul va fi sters!

0

5

Мр. Пушыстик & Knopca_86 mesajele sterse :D

0

6

AnGeL написал(а):

Мр. Пушыстик & Knopca_86 mesajele sterse

a jali ...
imi era interesant sa vad ce era akolo :rolleyes:

0


Вы здесь » La taifas!! » Женский форум/Forumul feminin » Cum mascam defectele fizice ?!?