La taifas!!

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » La taifas!! » Любовь & Отношения/Dragoste & Relaţii » Fiecare are povestea sa de dragoste, nu?


Fiecare are povestea sa de dragoste, nu?

Сообщений 1 страница 30 из 63

1

Fiecare,sigur,are poveste lui/ei de dragoste... trista,happy,uitata sau pur si simplu la inceput,multi trecem prin asta si se deschid o groaza de topicuri avand la baza diferite povesti de dragoste,cum este povestea TA?!si ce conluzie ai tras legat de ,,dragoste"! daca ar fi dau si eu un rapuns,povestea mea e una trista in care relatia noastra nu se poate iar ea nu mai stie ce simt demult in timp ce eu nu renunt,insa eu unu sper in iubire adevarata....

Отредактировано AnGeL (2007-01-11 15:59:51)

0

2

Incep eu desigur...cineva poate o cunoaste :P

Nu am crezut in dragoste si mai ales in cea la prima vedere, dar...iata ca am ajuns sa traiesc acest sentiment profund nu numai sa cred in el.
Spre intrebarea  tuturor "De ce am ales sa scriu si sa-mi aflati acest sentiment pe site?" raspund simt nevoia sa destanui fiecaruii om ceea ce traiesc acum. Ce este dragostea nu o poate defini nimeni sau care mai de care incercam sa ne exprimam prin cuvinte culese, dar dragostea se simte...o traim.. cum am putea noi sa asternem pe o coala de de hirtie neinsemnata cele mai frumoase sentimente pe care de multe ori nici noi nu le intelegem? Incercam sa-i gasim sinonime , explicatii...dar astea nu se gasesc in dex...ne deschidem sufletul si incercam sa ascultam un raspuns...dar si aici e dificil sa gasim un rezultat...E atit de dificila sa o intelegi  sau sa incerci sa o conduci pe drumul care il  vrei.
Nu am crezut niciodata ca voi ajunge sa spun cuvintele astea....dar in toate este cate un Inceput)
Sa incep cu inceputul meu in descoperirea celui mai frumos sentiment posibil. Povestea mea isi
are inceputul acum aproape un an luni intr-o frumoasa zi de iarna . Cind invatam inca la liceu Nu stiu sa spun care dintre noi l-a zarit pe celalalt primul, cred totusi ca eu pu-ca am incercat sa fac un pas inainte de 14 februarie.Aveam 18 ani, eram o copil care visa ca va intalni printesa din poveste si vor trai impreuna pana la adanci batraneti. Nu-mi inchipuiam insa ca acea zi va veni, deoarece suferisem din cauza unor relatii esuate care azi mi se par copilarii.
Din 2 mai si pana acum 2 luni am trait o poveste de dragoste dar care a avut si momente nu chiar placute…:( eram sigur ca aceasta poveste va continua ceva timp. Ne-am despartit...dar  poate a fost greseala mea..hmm..cine stie...dar in suflet in adincul lui sunt optimist...
si cred ca tot ce sa intimplat este o noua lectie de viata...peste kare am trecut...si daca totusi se va rezolva cu timpul...o sa fiu cred eu ca cel mai fericit :p :))))

Отредактировано Ghen4ik (2007-01-11 15:00:41)

0

3

ehh....jizni molodaia...shi face ea din noi...da mai ales dragostea...daca ea te prinde..gata...inima plina,suflet fericit..capu in nori!M-am indragostit si eu la 18 ani,ca shi Ghena...tin minte...8 Martie era!
Iesisem ku fetele in centru si ne-am oprit la o cafenea Doca-pizza..pina akuma mi-i drag lokul cela...
Priveam niste fotografii unde numai eu prezenta eram....si tot ne rideam...neakordind prea mare atentie mesei apropiate care era plina ku baieti (vreo 8-9).
shi iaka ,primul pas..unul din ei...a hotarit sa unim mesele...liber!
neintentionat m-am asezat lalaturi de DINSUL,nestiind ca el va fi prima si adevarata mea dragoste...MAXIM ii zicea...nume sfint ....offf...shi ma doare sufletul!
Firea mea nu-mi permite sa ma sarut din prima ku un nekunoskut...dar atunci era altceva...cineva imi spunea incet...ca n-o sa regret...asa si a fost...
In plina lume,la masa,printre prietenele mele si a lui prieteni,buzele noastre se kontopeau intr-un intreg...si nu-mi era rusine...pentru ca Max e Max...
Ochii lui albastri...
Si credeam ca o sa ma uite...ca mi s-a parut ca e kam orgolios si mindru..si in general nu era de teapa mea...dar asa era dat sa fie...
mesaj a doua zi "Nu pot sa mai suport..ma gindesk non-stop la tine!"
Stiti ce inseamna placere suprema...asta si eu simteam...pe toata klasa s-a auzit un URA!de vreo 20 de vatzi(daca in asta se masoara sunetul)
Shi shi...ne-am intilnit...2 luni...doar....
the end

0

4

Kitziunia написал(а):

Shi shi...ne-am intilnit...2 luni...doar....
the end

:O

ooooooooooooofff ...

ne magu ...

da eu istoria mea inka nu am kuraj sa o skriu ... prosta kred ka nu merita !
asha kum o spuneau majoritatea kind eram impruna "shi-i ku tine ?? nu te merita omu ista,shi s intimpla,trezeshte-te ..."

da eu ,fata kapricioasa -----------> "NU,lasa k tat a s shi ghini" ... akazalasi naabarot ...
vab6eta ghini tot o fost ,da shi rau ! shi pina kind eu singura nu am intzeles ka nu ma merita ... ap iaka ...

ei shi intzr-adevar nu merita sa skriu asta ,asha kum nici el nu ma merita  :rtfm:

shi vab6e ... !!!!

makar ghini ka nu am plins din kauza lui,ya b sebe eta ne prastila !!

amu ceva mai interesant ,ce e intr-adevar dragostea :

Это было обычное хлопотливое утро, когда, приблизительно в 8:30, пожилой мужчина, лет 80-ти, пришел снять швы с большого пальца его руки. Было видно, что он очень спешит, и он сказал слегка дрожащим от волнения голосом, что у него важное дело в 9 часов утра.

Сожалеюще покачав головой, я попросил его присесть, зная, что все доктора заняты и им смогут заняться не ранее чем через час. Однако, наблюдая, с какой печалью в глазах он то и дело посматривает на стрелки часов, во мне как бы что-то сострадательно екнуло - и я решил, благо у меня не было в данный момент других пациентов, самому заняться его раной.

Обследовав его палец, я нашел, что ранка успела хорошо зажить, и посоветовавшись с одним из врачей, я получил необходимые инструменты и для снятия швов и медикаменты для обработки раны.

Занявшись вплотную его пальцем, мы разговорились. Я не удержался и спросил у него: "У вас, наверное, назначен прием у врача, раз вы сейчас так спешите."

"Нет, не совсем так. Мне надо успеть в больницу покормить мою больную жену."

Тогда я спросил, что с ней. И пожилой мужчина ответил, что у нее, к сожалению, обнаружили болезнь Альцгеймера. Пока мы разговаривали, я успел снять швы и закончил обработку его раны. Взглянув на часы, я спросил, будет ли она волноваться, если он немного опоздает.

К моему полнейшему удивлению, мой собеседник сказал, что она, увы, не узнает его последние пять лет. "Она даже не знает, кем я ей прихожусь" - покачав головой, добавил он.

Изумленный, я воскликнул, "И вы все равно ходите туда каждое утро, даже несмотря на то, что она даже не знает, кто вы?"

Он улыбнулся и по-отечески похлопав меня по руке, ответил: "Она не знает, кто я, зато я знаю, кто она."

Я с трудом удержал слезы. А как только он ушел, мурашки побежали у меня по рукам и я подумал: "Да ведь это именно та любовь, о которой я мечтал всю свою жизнь.."

Несомненно, даже несмотря на ее болезнь, она была счастливой женщиной, раз имела такого заботливого любящего мужа.

Истинная любовь - это не физическая страсть и не просто романтика. Настоящая любовь - это способность принять все - все то, что было, что есть и то, что будет.  :O  :O

0

5

Onyx_
Ne nado pe4ealitza vsea jizni v peredi:)
Nui pi asta noi sa shim sanatosh..`nna:)
Tat ii ok! Baietsi as mai shii.....

P.S. De obicei eu spun asa la toti..da singur nus kiar asha :)))

0

6

Ghen4ik,tu ca patan pot sati zic ca nu numa tu ai trecut prin asa ceva :)

...am si eu o poveste de dragoste,care o stiu multi de pe forum (no scriu pentru prima data)...
Povestea mea a durat un an sii ii prea lunga ca so scriu pe toata aici,asaca scriu numa cum am facut cunostintsa :)
Intr-o vara calduroasa,eu cu parintii si cu niste prieteni neam dus la mare,eu licina vroiem la zatoka,dar prietenii acestea neau sfatuit sa incercam mai bine intrun loc mai linistit si daca numi place ne ducem la zatoka...Cind am ajuns acolo,neam oprit in fata la un hotel,ai mei sau dus sa caute unde sa ne oprim,dar eu am ramas linga masina si cind ma intorc,o vad pe printesa aceasta a mea,ne uitam ochi in ochi fara ca sa clipim si in timpul acesta ne apropiem unul de altul...si parca am inghitit limba,ne uitam unu la altu si taceam amindoi,am luato de mina si peste vreo 3 minute am inceput sa vb....deodata am inteles ca asta era dragoste la prima vedere..........

0

7

Мр. Пушыстик написал(а):

:lol:  shi ramantika  ... klassno  .. parq intr-o povcste :)

0

8

:rofl:

da tu si nai citit povestea me intreaga de pe forumul precedent ? acolo toata povestea o fost... :)

0

9

Мр. Пушыстик написал(а):

da tu si nai citit povestea me intreaga de pe forumul precedent ? acolo toata povestea o fost...

pe kare dintre forume ? :(

nu... kredk nu am citit fiindka nu-mi amintesk :(

0

10

Мр. Пушыстик
Trimete linku di la poveste s citesk in privat!

0

11

:D

forumu cela de mult ii sters :(

acolo erau Lyusik,Onyx,ingerash,dreep,etc

eu mam saturat so scriu de fiecare data....

0

12

Мр. Пушыстик написал(а):

forumu cela de mult ii sters
acolo erau Lyusik,Onyx,ingerash,dreep,etc
eu mam saturat so scriu de fiecare data....

4ota ku forumu shela ni-am jukat noi multishor :(

in ultima varinata vashe numa m-am inregistrat shi nishi nu mai intram :D
da kin a sa ai timp ap akrie ai6i k eu serios nu ma citit ... kred k nu am ajuns la tema 6eea ... :(

0

13

:D

poate cindva o so scriu,prosta nu pre vreu sami aduc aminte... :(

Отредактировано Мр. Пушыстик (2007-01-13 11:21:53)

0

14

Мр. Пушыстик написал(а):

poate cindva o so scriu,prosta nu pre vreu sami aduc aminte...

nimi nu ti impune ...
o sa vrei - oks :)

0

15

:lol:  iaka tu intr-adevar eshti optimist :)))

da pe altzii numa ii amageshti ,nu ?
spasib

Ghen4ik написал(а):

Ne nado pe4ealitza vsea jizni v peredi:)
Nui pi asta noi sa shim sanatosh..`nna:)
Tat ii ok! Baietsi as mai shii.....

:D

0

16

Onyx_
Optimizm din mine hoti atbavleai:))
Vrei sa-ti dau vreo doza?:)))

0

17

Мр. Пушыстик написал(а):

da tu si nai citit povestea me intreaga de pe forumul precedent ? acolo toata povestea o fost...

daca sincer eu tot nu am citit povestea ta :( si nici nu tin minte ca tu sa o fi scris...

0

18

AnGeL  tu ai vreo poveste?

:bb:

0

19

Ghen4ik написал(а):

AnGeL  tu ai vreo poveste?

mai ai sa ma intrebi? :D

0

20

AnGeL
aga pinshi nu neo zishi )

0

21

Ghen4ik написал(а):

AnGeL
aga pinshi nu neo zishi )

atunci asteapta :D

0

22

zii,Angel,vreu si eu sa stiu

0

23

Biggi_Friggi написал(а):

zii,Angel,vreu si eu sa stiu

da tu pe a ta nu vreai sa o scrii? ;) cred ca e mai interesanta decit a mea!

0

24

povestea mea e prea mare shi prea intunecata ashaca mai bine la vriu offline o spun

0

25

Biggi_Friggi
POti sa ne spui povestea ta..e  la tine nui terminata inq :) :d nishi nu da doamne..e cu final fericit....:)))

0

26

Ghen4ik написал(а):

la tine nui terminata inq

ti na ceo namekaeshi???iiiii? :haha:

0

27

Kitziunia
LA nimik...:) iaq deam te ghindeshty la nebunii!!!!!!!!!:) Iaq ambii alkatuitziva povestioara :)

0

28

AnGeL
vreu si eu sa citesc povestea ta..........la urma urmei esti admin.......da un exemplu la toti.........scrieo pe a ta si noi deam o sa le scriem pe a noastre

0

29

Kissa amus o sa-ni scrie...vad ca mult sede la tema asta....hai sa vedem
apu iaka Biggi sa intre si il pun pe el sa scrie...

0

30

Angel tot fuge de tema asta......

0


Вы здесь » La taifas!! » Любовь & Отношения/Dragoste & Relaţii » Fiecare are povestea sa de dragoste, nu?