La taifas!!

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » La taifas!! » Любовь & Отношения/Dragoste & Relaţii » Cum sa nu suferi din dragoste???


Cum sa nu suferi din dragoste???

Сообщений 1 страница 30 из 45

1

Mereu disperati din dragoste, ba unii isi doresc sa-si taie venele, ba renunta la orice pt dragoste ...cum nu mai se sufera din dragoste?
Va invit sa dezvoltam subiectul : echilbrul dragostei intr-o relatie...

Отредактировано AnGeL (2007-01-11 15:51:49)

0

2

mdea..mi-i kunoskuta treaba asta...kind imi trecea prin gind sa ma arunk de la etaj,,,sau sa beau tablete multe ca sa ma otravesk...asta pe timpurile lui Maxim....akum ma gindesk"Komu eto nado???"
Trebuie sa ai cap pe umeri.daca nu te iubeste,resemneaza-te!
Asa a fost dat sa fie...shi nu se termina viata ku asta!Ce viitor de aur poti avea!
Si ce sens va fi atunci,daca iti tai venele?Iti este mai usor????NOOPPP,greseala...pe tine o sa te doara mai mult...akuma deam nu numai in interior dar si fizic:((..demonstratii in dodii...crezi ca el se va intoarce la tine dupa ce ai facut si te va lua deakuma in serios?
crezi ce il va afecta toate demonstratiile estea?nici pe departe...o sa se gindeasca doar la faptul,kit de prosti sint oamenii!

0

3

Kitziunia
Eu am un prieten kare sa sfadit ku prietena lui...karo4 ea o zis k se duce shi s sinucide...el so spariet..."Te pui ku nebunii"  in kazul ista io stat jeli...sh so intors la ea...akum a revenit totul la normal shi sunt fericitz:)

0

4

ptr ca el din mila s-a intors!daca a lepadat-o de la inceput inseamna ca avea o pricina temeinika!si stia ca ea e slaba de caracter si putea sa faca prostia asta...de aia si s-a intors!
shi a ramas ku ea deam ca s-au deprins unul ku altul!
fericiti,,,.

0

5

Kitziunia написал(а):

ptr ca el din mila s-a intors!daca a lepadat-o de la inceput inseamna ca avea o pricina temeinika!

Vika el pur si simplu a pierdut increderea in dinsa caci ea facea multe KI***uri intelegi...el o iubea...si akum o iubeste..`nna..atunci era kum s spun sriv nervos  el so saturat..s rabde...au vb au vb si au ajuns la konkluzia ca e mai bine s fie impreuna...

0

6

ka s nu suferi din dragoste nu te indragosti)))

0

7

Cred ca nu trebuie sa iubesti ca sa nu suferi din Dragoste sau sa nu ai suflet ! :( Dar totusi trebuie sa depui sufet intr-o relatie de Dragoste ,macar ca pe urma ai sa suferi dar cred ca merita sa suferi pentru o persoana care te iubeste sau care te-a iubit ! Ca oricum odata o sa-i para rau de ceea ce a facut !  :agree:

0

8

[`XP` написал(а):

]Ca oricum odata o sa-i para rau de ceea ce a facut !

Mie imi pare ka numai 1% din 100% de domnisoare le pare rau..sau kiar daq sunt mai multe nu arata asta...

0

9

Ghen4ik написал(а):

1% din 100% de domnisoare

xexe domnishoare ?
da de baietzi... ni4i vorba sa le para rau , da? :)

0

10

♪♥LUSYK♥♪
Eu akum de domnisoare am spus...nusty nu pot s spun de baieti nimik...una pot s zik k eu nus asha...sh nam idee...kum s fashi un kakat sh s nuti para rau dupa aia...:(

0

11

Ghen4ik написал(а):

.kum s fashi un kakat sh s nuti para rau dupa aia...

oooo iaw buna intrebare ... +

0

12

♪♥LUSYK♥♪
ple dap logik s te ghindeshty..daq ai gresit sh iti place sh iubesti ap iti pare rau, nu?

0

13

Ghen4ik написал(а):

daq ai gresit sh iti place sh iubesti ap iti pare rau, nu?

daq shi iube6ti  shi iti plashi .. ap dupa idee da ....
da kr4 hz  nu totzi ashe gindesk ....
uneori ashe prosta s  iarta ni6te fi6ki ... k eu agifhesk de oameni .....  :swoon:

0

14

In dragoste e imposibil s nu suferi daq iubesti ku adevarat...trebuieste timp..foarte mult...incercati..s fiti inkonjurati de persoanele kare ku adevarat va sunt prieteni...ducetiva faceti ceva...numai nu shidets akasa...k daq shezi akasa..ii mare gruz...sh inq ceva pe persoana pe care o iubesti s va staruiti mai rar so vedeti mkar...eu pe pielea mea am simtit asta..daq nu o vedem..ap parq nii mai ghini...Okupativa ku sheva...Glumiti...4erez neha4iu..ajuta...intodeauna s zimbiti incercati s fiti veseli kiar daq asta ku adevarat nu vreti...Aratati oamenilor din prejur...k puteti...sh ei o sa va sustie..) s treceti peste bariera asta...Fiecare mkar odata in viata treb s sufere..asta matinq ii lege...nushty daq exista cineva kare nu a suferit in dragoste :p

0

15

toti spun ca daq sheva ap nu sta acasa,iesi,du-te undeva.............da in momentele shelea vrei  numa sa fii singu..iti pui cintece de jele shi bosheshti:'-(

0

16

cum sa nu suferide dragoste ??? parca am mai spus o data : SA TE SPINZURI !!! :D dragoste fara suferinta nu exista :) altefl nai shtii cei asta dragostea ! ;)

0

17

Wiz_ingerashul
daq or urma tatz sfatul tau..ap nushty shini o sa mai ramii aici in forum:)))

0

18

Ghen4ik написал(а):

daq or urma tatz sfatul tau..ap nushty shini o sa mai ramii aici in forum:)))

da shtii ultima vreme tot mai putin tineri cred in dragoste !!! :( asha-i viata !
pai eu nu spun sa va spinzure deodata cum aiti simti dragostea... prosta sa fiti undeva gata ca o s-a suferiti.... 100%

0

19

Wiz_ingerashul
Iaq da sunt deacord k mai putini cred in dragoste da shtii kare  e cea mai mare problema? dupa parerea mea ii neinkrederea shi teama...iaq asta...De multe ori ma ghindeam ce de bine ar fi..s fiu ka o mashina..s nu am inima..sentimente..:(( S fiu sam po sebe...dar daq ash fi asha niar parea viatsa asta monotona...sh ave s ma ghindesk..altfel...de ce nu pot s iubesk :)))

0

20

nu-i ghini sa fie ca o mashina..........nu ai avea bucurii..........nu ai sti de ce traiesti...........nu ai avea un tel in vita....nu ai vrea familie, copii etc etc

0

21

sunt deacord cu kissa deoarece viata e in intreg compus din bucurii, suferinte, zimbete, tristete, dragoste, lacrimi, duiosie...etc :) si daca macar una din ele ar disparea...cred ca viata fiecaruia s-ar schimba!

0

22

Dragoste....ggggg..... vretsi sa va spun eu citeceva despre dragoste?.....
Dragostea mult seamana la un paianjen, ea intinde plassa se ascunde undeva intrun coltsishor shi cind numai putsin teai atins ea momental te prinde... dar cu toate acestea tu nu mori repede dar dinpotriva ea ishi imfibge coltsii cu venin in tine. Introduce esentsa dragostei care te va mistui dinauntru, cu cit dragostea trece prin corpul tau cu atit devi tot mai slab shi mai slab...shi uite ca tu te trezeshti mistuit totalmente, lasat fara dorintse shi neputintsa totala... shi daca voi va ginditsi ca atsi scapat, va greshitsi amarnic. Dupa citva timp ea vine dinou dar nu pentru atsi da aripi, da pentru a incepe trapeza... dinou coltsii se infibg in tine shi ea incepe sa te suga, suge toataviatsa din tine pina la ultima picatura....
P.S.
Sfatul meu nu va lasatsi prinshi in plasa...

0

23

Knopca_86 +1 Eu m-am prins :(

0

24

Ghen4ik
toti cad in plasa asta......constient sau mai putin constient

0

25

kiar daca vrei ori nu

0

26

Eu de multe ori de ce acum? cind nishi asha nui tsii tare ghini....kind ai multe probleme pe capul tau...sh hop apare inq una...kare farima totul...nishi nutz apare interes pu ziua de mine..traieshty numai ku ziua de azi...nu vrei nimik...te stingi incetishor ka o luminare...fara ka s vrei...Ash vre eu `nna s am in kap o functsie de formatat creierul :) sa-mi formatez toate amintirile placute sh neplacute..uhhh...shi di ghini ar fi...:)

0

27

Ghen4ik написал(а):

sa-mi formatez toate amintirile placute sh neplacute

i know what you are talking about :thank_you: amintirile multe fac...uneori si te distrug

0

28

Kitziunia
yep ;)

0

29

he he,Ghena
uneori asa-mi vine sa trimat totu intr-un lok si sa merg inainte...nu sint delok pesimista...si privesk numai spre viiotr
am suferit si eu din dragoste...aproape un an intreg...da kui trebu?numa nie nii rau....tre de pus tat la Ku*

0

30

Kitziunia
:)))) peste vreo 2-3 luni sau jiumate de an vb pe tema asta :d :)) ok?:)))))))))) iaq ai s vez shi di gras as shiu :) buhahahaha :)

0


Вы здесь » La taifas!! » Любовь & Отношения/Dragoste & Relaţii » Cum sa nu suferi din dragoste???