La taifas!!

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » La taifas!! » Здоровье/Sănătate » Cat de buna e ciocolata?


Cat de buna e ciocolata?

Сообщений 1 страница 8 из 8

1

Exista ciocolata cu ghinda pisata care inlatura oboseala cronica, ciocolata laxativa si chiar ciocolata contra bolilor venerice. Principalul beneficiar al acestui produs este psihicul nostru. Ciocolata creste secretia de serotonina (hormonul fericirii), luptand contra deceptiilor, a lipsei de afectiune, a starilor nervoase. Contrar unei idei preconcepute, ea nu creste colesterolul. Ciocolata cu o concentratie mare de cacao combate cariile. Ciocolata inlatura oboseala, deoarece contine teobromina, substanta asemanatoare cafeinei, imbunatatind functionarea celulelor. Este si un aliment energetic si nu mai punem la socoteala faptul ca este si afrodisiac.

Care e ciocolata preferata si de ce? Aveti sfaturi pentru producatorii autohtoni? Haideti sa le zicem ceva de dulce. :)

0

2

Ghen4ik написал(а):

luptand contra deceptiilor, a lipsei de afectiune, a starilor nervoase.

iaq ku asta is de akord ...

0

3

stiti se spune ca inainte de examene trebuie sa maninci cit mai mult dulce ca sa memorizezi mai bine, la voi asta functioneaza? :P

0

4

nu stiem de asta,si nu am incercat !
mie imi place ciocolata mai ales cind ii cu nucusoare intregi !
ce sa mai zic ? ciocolata-i foarte buna :)

0

5

Мр. Пушыстик написал(а):

mie imi place ciocolata mai ales cind ii cu nucusoare intregi !

aga :) si mie! care marca de ciocolata iti place mi mult?

0

6

ciocolata neagra ! n-am una care sami placa in special,dacai cu nucusoare intregi imi plac toate !

0

7

iaq na ... ne-atzi fkut pofta de ciokolata :'-(

0

8

gg ciocolata este buna ,sunt multe feluri shi kare mai dekare mai gustoasa ,este uneori folositoare dar in acelashi timp daunatoare tak shto trebuie de minkat ku masura !!

0


Вы здесь » La taifas!! » Здоровье/Sănătate » Cat de buna e ciocolata?