La taifas!!

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » La taifas!! » Спорт/Sport » Culturism


Culturism

Сообщений 1 страница 13 из 13

1

Culturismul este sportul in care practicantii urmaresc sa-si dezvolte un corp proportional si o musculatura cat mai masiva si simetrica, dar in acelasi timp sa reduca cat mai mult stratul de grasime de sub piele.
In acest scop se folosesc exercitii cu gantele, haltere, aparate cu scripeti sau de alte tipuri, dar si exercitii aerobice precum ciclism, alergare, inot etc.
Foarte importanta in pregatirea unui culturist este si alimentatia care trebuie sa serveasca unui dublu scop: sa asigure necesarul pentru cresterea masei musculare, dar in acelasi timp sa reduca stratul de grasime.

Cine se mai ocupa cu aşa fel de sport înafară de mine? :D

0

2

Eu... 2 ani in urma.... intensiv.... am luat vreo 10 kg ne masa (mushchi) dar nu trebui sa ma ocup :( aveam probelem cu spatele de care nu am shtiut shi numai acum am aflat... ce a fost a fost :)) e cool dar cere o alimentatie corecta ! o dieta specifika pentru fiecare in parte ! :) daca vreti pot sa ma  impart cum shi ce treb de mincat ;)

0

3

Wiz_ingerashul si tu respectai toate aceste reguli ?? ;)

0

4

serViP
Ii bun acest sport in cazul daq nu folosesti proteine...da desigur poti folosi proteine da daq te lasi de acest sport stii si singur ce se intimpla...eu nu ma okup ku asa ceva..am un prieten...el ii mari spartzmen:) pi tata bezabrazia asta:)
Eram mik visam sh eu la asa ceva...:) dar...nu a fost sa fie...sanatatea  ma omoara..sh nu pot...

Mult timp ai de kind practici acest sport?

Отредактировано Ghen4ik (2007-02-07 19:10:16)

0

5

Ghen4ik написал(а):

Mult timp ai de kind practici acest sport?

4 luni :D

0

6

serViP
Rezultate dar inq nu sunt:) desigur daq fara proteine..ai adaugat in masa mult?
Spor la munca akolo ku gantelili :)) vez s shii atent `nna :))
k daq kumva 4ista slu4eaina kika vreuna pe kishior ap...ii rau de tot ;)
Am simtit aceasta durere :)

Отредактировано Ghen4ik (2007-02-07 19:39:24)

0

7

... gg.. eu ma ocup cu ciclism .. citeodat pe la sala de forta ... diete nu tin... ma alimentez atunci cind socot de cuviinta .. kg in plus nu am... si nici in minus... caroce tat bats... forma este ... vreo jumate de an de antrenament intensiv si .... as shiu nastaiashii culturist

0

8

Igorash
ggg s shii sanatos :)

0

9

Ghen4ik написал(а):

desigur daq fara proteine

Am luat prima luna dupa care nu am mai luat....Vreau să fie totul natural ;)

Ghen4ik написал(а):

vez s shii atent `nna

am s'mă stărui...ms ;)

0

10

AnGeL написал(а):

Wiz_ingerashul si tu respectai toate aceste reguli ??

dap cum.... :)) sa zik ka sunt crutoi kulturist....hmmm nu chiar ! eu iiubesc sport dinamic ! Acum innot Tenis Fotbal Freesbe (shine zice ce-i asta i dau un + :D;)

0

11

Ghen4ik написал(а):

...sanatatea  ma omoara

aaaa.... asta cum ? :D

0

12

Wiz_ingerashul
E foarte simplu...am probleme ku sanatate nu pot sa-mi permit...iaq asha :p:))

0

13

serViP написал(а):

4 luni

Nus vedi...

0


Вы здесь » La taifas!! » Спорт/Sport » Culturism