La taifas!!

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.



GeloZia

Сообщений 1 страница 30 из 111

1

Totul depre gelozie... cauze, remedii -( daq exista )

E gelozia o dovada de dragoste?
ne expunem parerile.

0

2

♪♥LUSYK♥♪ написал(а):

E gelozia o dovada de dragoste?

poate...dar pt mine mai mult inseamna neincredere in propriile forte si in partener, pt ca daca esti sigur pe tine...vei putea face totul ca persona draga sa nu plece la altcineva...asta e opinia mea :)
nu stiu cum pe voi...da pe mine ma irita gelozia... :mad_girl:

0

3

AnGeL написал(а):

pt mine mai mult inseamna neincredere in propriile forte si in partener

de akord....
da 6tii k multzi spoon k oleaq de gelozie tre sa fie ....

AnGeL написал(а):

...da pe mine ma irita gelozia...

xexe.... sa nu fie prea din kale afara..... da daq a6e oleaq....  ma rog.. inteleg.....  fiindka eu sunt  geloasa.... , DAR ..nu arat... :)
pot sa ma fuck neagra,verde 6ap albastra pe fatza, s ma duk akasa shi s stau suparata, sa  ma deskark pe 6ineva de akasa... da lui nu-i arat :)
iaq eu is ashe .. .din pakate.... nu pot s nu fiu geloasa .... poate k nu-s sigura pe mine .... :hz:
da de inkredere in partener.... hmm.... fff/greu kapat inkrederea in omeni mai ales  in baietzi .... iar  asta se datoreaza dezamagirilor din trekut...

Отредактировано ♪♥LUSYK♥♪ (2007-01-14 21:18:36)

0

4

♪♥LUSYK♥♪ написал(а):

pot sa ma fuck neagra,verde 6ap albastra pe fatza, s ma duk akasa shi s stau suparata, sa  ma deskark pe 6ineva de akasa... da lui nu-i arat

da noi multe asa suntem :D adica inclusiv eu! si eu sunt geloasa un pic...dar nu exagerez

0

5

AnGeL написал(а):

da noi multe asa suntem

multe da nu toate ... pt k multe kazuri am vzut  ....:rofl: oooooooooF mai bine tak :lol:

Отредактировано ♪♥LUSYK♥♪ (2007-01-14 23:24:24)

0

6

da eaca eu nu sunt gelos... DAR daca pe mine ma tradeaza ap mai bine s-a fuga deoparte departe... consecintele vor fi strashnice.....

0

7

Wiz написал(а):

DAR daca pe mine ma tradeaza ap mai bine s-a fuga deoparte departe... consecintele vor fi strashnice.....

wOOoW daje tak....
kiar a6e de rau e6ti ?

0

8

♪♥LUSYK♥♪ написал(а):

kiar a6e de rau e6ti ?

nea ! sunt belii shi pushitii DAR... eari dar :D am nishte lucruri care ma inerveaza, shi daca eu ma inervezi.... nu continui ca aici treb cenzura ! :D

0

9

uhh.... inq unu il aud ku belii & pu6istii :D

tipa censored :dance:
:diablo:

Отредактировано ♪♥LUSYK♥♪ (2007-01-14 23:51:19)

0

10

Nea sunt baiet educat shi cultural ;) in orice caz nimic bun ! ;)

0

11

Wiz написал(а):

Nea sunt baiet educat shi cultural

wow ;)
+ ;)

0

12

Da eu pun plusuri nasharu :) ei dar daca suntem in tema ap iti pun plus pentru ca eshtu PUTIN geloasa ;)

0

13

:D putzin nu putzin ....
da nu arat :beee:

0

14

♪♥LUSYK♥♪ написал(а):

putzin nu putzin ....
da nu arat

eshti diplomata :) asta e bine ;) respect !  :ok:

0

15

Wiz написал(а):

eshti diplomata  asta e bine  respect !

pasiba ;)

0

16

♪♥LUSYK♥♪ написал(а):

pasiba

vsegda rad !

0

17

♪♥LUSYK♥♪ написал(а):

multe da nu toate ... pt k multe kazuri am vzut  ....:rofl: oooooooooF mai bine tak

eu tot am vazut asa cazuri...ca vai si amar de baieti :D sarmanii nu stiau pe ce lume se afla :rofl:
si eu sunt geloasa...dar nu tare...si incerc sa nu arat asta :)

0

18

Gelozia...hmm..daq esti gelos inseamna k iubeshty....blin unii poate nu inteleg...da poti s fie gelos da intr-o masura oarecare...daq eshty gelos asta nu inseamna k nai vaabshe incredere in partener/partenera....Eu sunt gelos...ma ushidi faptu k kite odata is gelos de la niste fleacuri da insherk s ma tsin in mini...Daq nu eshty gelos...pe de o parte tsii totuna adiq poate sa-ti fie totuna...nu te intereseaza ce face unde se duce...sau mai stiu eu...Totusi Dragoste ku Putina doza  mika de gelozie trebuieste..asa iti vei da seama k el  sau ea intradevar te iubeste...nu trebuieste mult...iaq eu incerc...s fiu tot mai putin gelos..blin oleaq s prineshty...Sunt asa un om k vreu sa fiu la kurent ku toate nimeni nika sa nu-mi askunda:)
Parerea mea...poate nu sunt drept...hmmm...fiecare are punkul sau de vedere...asha k s nu ma ushiditz:)

0

19

Ghen4ik написал(а):

Parerea mea...poate nu sunt drept...hmmm...fiecare are punkul sau de vedere...asha k s nu ma ushiditz:)

yepp fiekare are parerea sa ....
6 nu te teme k nimeni n-o sa te u6ida..... :rofl: eu a sa am grija :aggressive:
:rofl:
eu is de akord ku ceea ce ai spoos you....

0

20

" In zilele noaste gelozia e considerata o traire absolut normala, chiar o dovada de dragoste. Nu de putine ori am auzit replica: "daca nu ar fi gelos, nu m-ar iubi!" Sa vedem daca asa stau lucrurile in realitate!
Cand te vede purtand o discutie nevinovata cu un coleg de serviciu si face o criza de gelozie, acest lucru se petrece din dragoste? Mie mi se pare ca aici isi face loc nesiguranta sau teama de abandon... Nu spun ca nu te iubeste, dimpotriva! Dar gelozia nu are iubirea ca o cauza directa. El nu este gelos pentru ca te iubeste, ci e gelos pentru ca se simte amenintat de un potential rival si ii e frica sa nu te piarda.
Gelozia este o stare afectiva negativa, care nu implica relatii de proportionalitate cu dragostea. Adica nu e adevarat enuntul ca esti cu atat mai inclinat catre gelozie cu cat iubesti mai mult o persoana. Insa din pacate este adevarata relatia dintre gradul de nesiguranta, gravitatea complexelor de inferioritate si frecventa crizelor de gelozie. Cu cat partenerul tau este mai nesigur pe calitatile sale, cu atat mai mult vei avea parte de episoade de gelozie.
Sa atacam raul de la radacina! Cine sunt acele persoane "predispuse" la manifestari de gelozie si ce se intampla in sufletul lor (sau mai degraba ar fi trebuit sa spun mintea lor)? Este vorba despre aceia care pe parcursul vietii - dar mai ales in copilarie - au avut parte de nedreptati, au fost inselati sau abandonati. Ei se asteapta in continuate sa fie inselati sau parasiti, traind de aceea constant o stare de suspiciune. Aceasta stare este dublata de o neincredere in fortele proprii. Pentru ca numai printr-o devalorizare personala acesti oameni au putut explica atitudinea nedreapta, partinitoare ori manipulativa a parintilori sau a celor apropiati.
Se poate intampla sa ajungi sa te invinovatesti pentru starile lor. Poate n-ar fi trebuit sa discuti cu acel barbat la petrecere... Ori cu colegii de serviciu... Sau cu orice barbat... Problema lui nu este ceea ce faci tu, ci felul in care interpreteaza ceea ce faci. Si el chiar asta asteapta, sa faci cea mai mica "greseala". Urmeaza, evident, certuri sau scandaluri nesfarsite, epuizante, in care el acuza si tu te dezvinovatesti. Iar daca e destul de convingator (caci pe el semnele nu-l inseala niciodata), te trezesti crezand ca intre un barbat si o femeie nu pot exista decat relatii erotice, asa incat e bine sa te feresti de orice prezenta masculina. Poate te-ai obisnuit si cu interogatoriul de fiecare seara: "unde ai fost? ce ai facut la serviciu? de ce ai intarziat doua minute?" etc.
Partenerul va incerca sa-ti controleze intreaga viata, in speranta de a-si tine sub observatie potentialii rivali, adica pe toti aceia care ii trezesc sentimete de inferioritate. Pe scurt, el evita sa mai traiasca acele stari de nesiguranta, inadecvare si se foloseste de tine! Exista mai multe nuante ale geloziei, insa eu ma voi opri la cea mai des intalnita. Si anume la gelozia in sens de posesivitate.
Daca ai rabdat destul si nu da semen ca ar vrea (macar sa incerce) sa se schimbe, te invit calduros sa pleci de langa el! Nu poate fi vorba de dragoste atat timp cat libertatea unuia este fundamental afectata... El isi va trai in continuare plenar problemele, iar tu vei ajunge sa-l urasti. Si ai tot dreptul, fiindca tu nu esti responsabila pentru starile lui. Fii insa responsabila pentru viitorul tau!  "

ei koom sa va spoon ..

0

21

♪♥LUSYK♥♪ написал(а):

" In zilele noaste gelozia e considerata o traire absolut normala, chiar o dovada de dragoste. Nu de putine ori am auzit replica: "daca nu ar fi gelos, nu m-ar iubi!" Sa vedem daca asa stau lucrurile in realitate!

Bine spus! iaq asta fetele tre s baji in kap...nu insamna k daq is gelos...nu am incredere...Iubesc pur si simplu!!!

0

22

hihi

0

23

♪♥LUSYK♥♪
Multe fete au parerea asta iti garantez asta desigur nu la 100% da paliubomu...kiar sh la mine...spune k nam incredere in dinsa...:(

0

24

Ghen4ik
da eu 6tiu .....
6i in mine  nu avea inkredere ..hatea 6tia k nu  a6 face niq rau ...da :hz: di 6i s teme shi de ce nu avea inkredere...

0

25

♪♥LUSYK♥♪
el s teme s nu te piarda...stii amuj poate iti mai bate sheva in kap...gelozia apare sh de la asta k noi patsanii ne temem s nu va pierdem pe voi....:(
Asta in cazul daca iubim...da daq nu iubim...ne plashi prosta..ap hz...nam trecut pin asha sheva:)

0

26

Ghen4ik написал(а):

el s teme s nu te piarda...

aga.... tare s mai temea el .... :(

0

27

Ghen4ik написал(а):

iaq asta fetele tre s baji in kap...nu insamna k daq is gelos...nu am incredere...

fiecare isi are opinia...dar oricum eu consider ca daca e gelos...nu doar un pic...da o doza mare de gelozie ap el ii fricos si neincrezut!!!  :beee:

0

28

da daq sincer eu kred k totzi oamenii sunt putzin neinkrezutzi ,nu ?
doar k nu totzi arata  :beee:

0

29

♪♥LUSYK♥♪ написал(а):

da daq sincer eu kred k totzi oamenii sunt putzin neinkrezutzi ,nu ?

asta 100% dar gelozia e o boala!

0

30

Gelozie e primul pas spre viloenta domestica ! asta eu asha k razmishleniu... pur simplu ma ocup cu aceasta problema....

0