La taifas!!

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » La taifas!! » Любовь & Отношения/Dragoste & Relaţii » Что такое ЛЮБОВЬ? / Ce e asta DRAGOSTE?


Что такое ЛЮБОВЬ? / Ce e asta DRAGOSTE?

Сообщений 1 страница 30 из 47

1

Что такое ЛЮБОВЬ?
Как вы можете объяснить это чувство ? Что вы ощущаети когда вы влюбленны ?

Ce e asta DRAGOSTE?
Cum puteţi difini acest sentiment ? Ce simţiţi cînd sînteţi îndrăgostit ?

http://taifas.2bb.ru/uploads/taifas/image_2_123.jpg

0

2

Ce este dragostea?:) hmm.... tema de boala...
AnGeL dc? nu incepi tu prima? ce inseamna ea pu tine? daq a fost?
Dar cum poti explica dragostea in cuvinte ? Ce este ea ?
Ce o declansaza ? De ce ni se intampla ?.. De parca ar stii cineva..E... un drog. Un drog al sufletului.
Apa, nu e drog. Aerul,nu e drog. Visele, nu sunt droguri. Si totusi nu poti trai fara ele.
Iar dragostea e ca un vis. Ti s-a intamplat vreodata sa visezi ceva atat de frumos, incat dupa ce te-ai trezit sa incerci sa adormi la loc, sa-ti continui visul ? Asa este dragostea.
Dar ai reusit vreodata sa-ti continui visul? nu.
asa este si cu dragostea.
Fericire de la dragoste nu cred ca putem astepta...de la ea putem doar astepta suferinta ....doar de cind cred ca o sa fim moshneji sh babe atunci poate poate...o sa iubim cu adevarat si o sa fim fericiti.!

0

3

Liubovi,liubovi...morkovi...da kiteodata sare pe rana pusa ku toanele!Nu shtiu...shi ku dragostea asta...de unde o venit ea.Da kind esti indragostit si e reciproka iubirea,la sigur e un sentiment plakut si adorat!da kind suferi deam ptr cineva ca nu-ti raspunde ku aceleasi kuvinte,deeam :swoon:  kishi in *ur!nu asa nu merji!

0

4

Ghen4ik написал(а):

AnGeL dc? nu incepi tu prima? ce inseamna ea pu tine? daq a fost?

temele sunt făcute de mine :D tak şto eu pina cind ma abţin :)

0

5

kosmas
eghegheee asha nui 4instit inshepy tu 1 iaq asha :p

0

6

Любить-значит желать другому того,что считаешь за благо и желать притом не ради себя,но ради того кого любишь и стараться по возможности доставить ему ето благо!

0

7

Kitziunia
Frumos spus)))

0

8

iaka inka una
на

0

9

Настоящий празник души- слияние человеческих чувств

аморе аморе-что ты со мной тваришь???

0

10

Eu inc ma abtin la tema asta :help:

0

11

Igorash
inca dc?)  tre sa intervina ceva important in zilele estea?:)

0

12

Моя любовь к тебе как динозавр большая
Она как космос без конца и края!
Я не МОГУ держать ее в секрете
ЛЮБЛЮ ТЕБЯ Я БОЛЬШЕ ВСЕХ НА СВЕТЕ!!!

Отредактировано Kitziunia (2007-01-10 10:59:09)

0

13

kosmas написал(а):

tak şto eu pina cind ma abţin

Kolitza daq vreai:)) dar totusi surioara ce spune?:)

0

14

off,mam saturat sa scriu in toate forumurile aceeasi....de parca voi nu stiti cei aceea dragoste adevarata :)
mai scurt o sa fie,o fericire tare mare sau suferintsa !!!!!!

0

15

Мр. Пушыстик написал(а):

o fericire tare mare sau suferintsa !!!!!!

la tine ce a predominat mai mult? ;)

0

16

Dragostea... dragostea... dragostea... ehhhhhhhh  :sorry:  :threaten: nu mai vreau !

0

17

la mine fericire =)))

la ea...:D

suferintsa ! hihi ))

0

18

Wiz написал(а):

nu mai vreau !

de ce? crezi ca e atit de inutila?

0

19

tak :) putina filosofie fara ea nu pot : Viata consta din 2 aspecte cel material cel spiritual(alb-negru, negru-alb hehehe!!!  :lol: )... dragostea e spirituala floricele in cap.... pasarele in stomac... lumina in inima shi asha mai daparte... dar totushi aceasta parte spirituala nu are cum sa existe fara partea MATERIALA.... asta BANi :D mincare, apa, casa i td i tp pentru interes sa incercati sa nu mincati vreo zi shi sa va ghinditi la dragoste ! haha ! :D  sau la viata sau la ceva pishologie ! yok !
eu nu spun ca nu avem nevoie de dragoste.... avem nevoie da acest sentiment frumos...cu ajutorul dragostei Eminescu a scris Luceafarul.... Da Vinci a pictat Monalisa... Einstein a descoperit formula relativitatii :D karo4e multe lucruri..... dar noi putem iubi numai cind avem ce minca ce bea... un mobil bun.... o casa mai mare.... bani mai multi.... shi putere ! :D Zakon Jizni ! :D
shi a 2-a pricina.... am iubit shi nimik bun nu am luat de aici :) am suferit :D nafik mie sa mai sufar !
:medved:
mult am scris shi intraiurea... sper cineva sa citeasca... shi mai important sa intelega ce vreau sa spun ;)

0

20

Wiz написал(а):

sper cineva sa citeasca... shi mai important sa intelega ce vreau sa spun

eu am inteles ce vreai sa spui, dar daca sincer poti sa iubesti si fara comoditatile astea asa exagerate! poati sa ai o casa mai saracuta, fara celular...sa papi piine...etc dar totusi sa iubesti! si acele persoane se simt implinite si fericite :)

0

21

AnGeL написал(а):

eu am inteles ce vreai sa spui, dar daca sincer poti sa iubesti si fara comoditatile astea asa exagerate! poati sa ai o casa mai saracuta, fara celular...sa papi piine...etc dar totusi sa iubesti! si acele persoane se simt implinite si fericite

nu am vazut inka nici una ! shi chiar daca gaseshti macar o pereche asha fericita... vii shi spui iti dau 100 000 000 000 $ sa mergi cu mine ! cum crezi ce sa va intimpla ? ;) (luind in consideratie ca nu au NIMIC) ! asha e natura omului vrea mai mult, mai mult, MAI MULT !!! :(
tu nu crede ca sunt un pesimist levii :)) pur ismplu am vazut... asha ceva.... intradevar sunt un romantik cu pasarele in stomak !  :lol:

0

22

Wiz dupa teoriile tale :) cred ca oamenii kare sunt saraci nau ce minca:) cum ai scris tu akolo... ei nu au parte de dragoste...hmm..sau nu se gghindesc la ea atunci la moment... Ea vine pe neasteptate nu te intreaba ai tu mincare sau bautura sau mobil sau kapusta...)) kum vine asa si se duce...esty tu flamind satul...bat:) sau dupa betzie:))))
WIZ mi se pare ca ai pierdut 

Wiz написал(а):

vii shi spui iti dau 100 000 000 000 $

asha k stringe banii mergem imrpreuna si tii arat) Credema sunt asa oameni...poate nu iai vazut tu....kiar la bunica mea la tsara:) o casa de kopii) au vreo 4 sunt saraci..:( dar se iubesc si asta se observa ! :)

0

23

Ghen4ik написал(а):

Wiz dupa teoriile tale  cred ca oamenii kare sunt saraci nau ce minca:) cum ai scris tu akolo... ei nu au parte de dragoste...hmm..sau nu se gghindesc la ea atunci la moment... Ea vine pe neasteptate nu te intreaba ai tu mincare sau bautura sau mobil sau kapusta...)) kum vine asa si se duce...esty tu flamind satul...bat:) sau dupa betzie:))))
WIZ mi se pare ca ai pierdut 
Wiz написал:
vii shi spui iti dau 100 000 000 000 $asha k stringe banii mergem imrpreuna si tii arat) Credema sunt asa oameni...poate nu iai vazut tu....kiar la bunica mea la tsara:) o casa de kopii) au vreo 4 sunt saraci.. dar se iubesc si asta se observa !

tu nu mai i ntles eu nu spun sa fie saraci... eu spuneam de lucruri fundamentale... apa, minacre, casa... asha e estenta omului  el trebu sa supravetuiasca dar dragostea shi sentimentele este ca un... bonus... un bonus plakut... dar nu esentail supravetuirei :) Caci despre casa de copii :)) vrei sa-ti dau shi eu un exemplu ? tot la tara tot saraci tot dragoste dar la un moment dat mama pleaka peste hotare pentru bani... shi... uita de copii de dragoste de Moldova indeobshte... (am o mie shi una de asha exemple)
Viata e simpla shi in acelshi timp simplitatea ei e complikata :D eu inka o dat arepede eu cred in dragoste dar in primul rind vine materialul.... that's life ! :)

Отредактировано Wiz (2007-01-11 10:47:47)

0

24

Wiz
POate intr-o oarecare masura ai dreptate...dar nu 100%
Sunt si categorii de oameni...la care nui pe primu loc MATERIALUL ...asha k....

0

25

Vsio mojet biti ! :)  :medved:
P.S. shi poliubomu smalikul rupe ! :D

0

26

Legile Dragostei
1. Toate persoanele bune au pe cineva.
2. Daca persoana nu are pe nimeni, exista un motiv.
3. Cu cat e o persoana mai speciala, cu atat e mai departe de tine.
4. Felul in care o persoana te iubeste este invers proportionala cu cat de mult o iubesti tu.
5. Banii nu pot cumpara dragostea, dar te pun intr-o pozitie de unde poti negocia.
6. Cele mai bune lucruri pe lume sunt gratuite...si merita fiecare ban.
7. Orice lucru bun faci, reactia va fi nu asa de buna.
8. Persoanele cumsecade raman ultimele in toate.
9. Daca pare a fi prea bine ca sa fie adevarat, atunci chiar asa e.
10. Disponibilitatea este in functiune de timp. In acelasi moment in care te intereseaza o persoana, ea gaseste pe altcineva.
11. Nimic nu se imbunatateste odata cu varsta.
12. Sexul nu contine calorii.
13. Sexul ocupa cel mai putin din timp, dar cauzeaza o gramada de probleme.
14. Nu e nici un remediu pentru sex, decat si mai mult sex.
15. Sexul e ca zapada: niciodata nu stii cati centimetri vor fi si cat de mult va dura.
16. Un barbat in casa valoreaza cat doi in strada.
17. Virginitatea poate fi vindecata.
18. Cand o femeie ajunge sa-si inteleaga barbatul, de obicei nici nu-l mai asculta.
19. Nu te culca niciodata cu cineva mai nebun decat tine.
20. Aceleasi calitati barbatesti care o atrag pe o femeie la inceput, dupa cativa ani nu le mai poate suporta.
21. Sexul este "murdar" numai daca e facut cum trebuie.
22. Intotdeauna este momentul nepotrivit al lunii.
23. Cea mai buna metoda ca sa tii un barbat este in bratele tale.
24. Cand se sting luminile, toate femeile sunt frumoase.
25. Sexul este ereditar. Daca parintii tai n-au avut parte, sunt sanse mari sa nu ai nici tu.
26. Sambata - insamanteaza. Duminica - roaga-te sa nu iasa recolta.
27. Cu cat mai tanar/a, cu atat mai bine.
28. Inainte sa-l gasesti pe printul fermecator, trebuie sa saruti multi broscoi.
29. Poate unele lucruri sunt mai bune sau mai rele decat sexul. Dar nici un lucru nu e la fel ca sexul.
30. Iubeste-ti vecinul. Dar ai grija sa nu fii prins.
31. Dragostea e o gaura in inima ta.
32. Dragostea este o problema chimica. Sexul este o problema fizica.
33. Fa-o cu cei/cele mai buni/bune.
34. Nu poti face un copil intr-o luna daca lasi insarcinate noua femei.
35. Dragostea este triumful imaginatiei asupra inteligentei.
36. E mai bine sa fi iubit si sa fi pierdut decat sa nu fi iubit niciodata.
37. Sa nu comiti adulter!... decat daca ai chef.
38. Nu te culca cu o femeie care are mai multe probleme decat tine.
39. O femeie nu-i uita niciodata pe barbatii pe care i-ar fi putut avea; un barbat - femeile pe care nu le-ar fi putut avea.
40. Nu conteaza lungimea batului fermecat, ci magia din el.
41. Niciodata sa nu spui NU.
42. Un barbat poate fi fericit cu orice femeie atata timp cat n-o iubeste.
43. Zambeste! Asta-i face pe oameni sa se intrebe la ce te gandesti!
44. Nu o face daca stii ca nu poti rezista.
45. Nu e nici o diferenta intre un intelept si un prost in momentul in care sunt indragostiti.
46. Niciodata nu te culca daca esti nervos. Stai treaz si cearta-te pana la capat.
47. Dragostea este iluzia ca o femeie e diferita decat celelalte.
48. "N-o sa te doara... promit!"
49. O fost/a sot/sotie va fi intotdeauna "pana cand moartea va va desparti".
50. Cand un barbat vrea ca femeia sa-l asculte, ea nu-l asculta. Cand el nu vrea ca ea sa asculte, ea e toata numai urechi.
51. E intotdeauna mai simplu sa gasesti pe cineva daca ai deja pe cineva.
52. Dragostea si liceul NU trebuiesc amestecate.
53. Arata-mi un sot care nu vrea, si-ti arat eu un vecin care vrea.
54. Nu conteaza cat de bine a fost; daca te trezesti cu remuscari, inseamna ca a fost rau.
55. Cel mai mult te va satisface persoana nepotrivita pentru tine.
56. Sa nu ai niciodata incredere intr-o femeie care te trage in pat ca si cum nu-ti poate rezista.
57. Nimeni nu e asa de special cum crede.
58. Daca crezi ca o relatie nu poate functiona, dar simti nevoia de-a incerca, ea nu va functiona. Morala: Ai sa-ti dai seama ca nu a functionat din cauza ca nu ai crezut cu adevarat in ea.
59. Durata unei relatii cu cineva este invers proportionala cu cat de importanta e persoana pentru tine.
60. Cheia spre interiorul inimii unei femei este un dar neasteptat la momentul neasteptat.
61. Doua lucruri un barbat nu poate intelege: Femeile si cum se transforma barbatii in prosti din cauza femeilor.
62. Dragostea ne face sa credem. Concluzia: Dragostea pacaleste ratiunea.
63. Cand ai pe cineva le atragi pe femei. Cand esti singur, femeile te evita ca pe ciuma.
64. Cand esti cu prietena, intotdeauna vei avea gaze.

0

27

Ghen4ik написал(а):

61. Doua lucruri un barbat nu poate intelege: Femeile si cum se transforma barbatii in prosti din cauza femeilor.

AMIN !!!  :rtfm: 

Ghen4ik написал(а):

5. Banii nu pot cumpara dragostea, dar te pun intr-o pozitie de unde poti negocia.

AMIN 2 !!!

Ghen4ik написал(а):

8. Persoanele cumsecade raman ultimele in toate.

Why ???  :fie:
tare 4iotka :) mai plakut ! Multa advear dar shi cu mult nu sunt deacord ! :)
Ghen4ik  respect !!!

0

28

Liubovi eto hren....parerea mea...asa nii shiuda pe asa ceva...nu stiu..poate ca shi m-am dezamagit...sau nu-mi merge in relatie akuma...da iaka assaa

0

29

Ghen4ik написал(а):

Fericire de la dragoste nu cred ca putem astepta...de la ea putem doar astepta suferinta

de akord :(

kr4... tema  asta nu-i pt mine :(

Отредактировано ♪♥LUSYK♥♪ (2007-01-12 19:13:21)

0

30

Citeva maxime la acest topik:

"Este dragoste cand o fata se parfumeaza, un baiat se da cu after shave, ies impreuna in oras si se miros reciproc." :)
"Dragostea este ceea ce te face sa zambesti atunci cand esti obosit." (Terri - 4 ani)
"Dragoste este atunci cand te saruti tot timpul. Apoi, cand obosesti de atata sarutat tot vrei sa fii impreuna si sa stai de vorba. Asa sunt mami si tati. Sunt caraghiosi cand se saruta." (Emily - 8 ani)

0


Вы здесь » La taifas!! » Любовь & Отношения/Dragoste & Relaţii » Что такое ЛЮБОВЬ? / Ce e asta DRAGOSTE?