La taifas!!

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.



Carti

Сообщений 1 страница 30 из 54

1

ce carte atsi citit recent shi va plakut mult.... shi neatsi sfatui s chitim shi altsii.... despre ce este?

0

2

) Ey una pot sa spun..ca nu practic cititu...sorry dar tema asta nui de mine :)

0

3

:D

Corina,de ce nu incepi tu cu tema asta ? :)

0

4

How to think like Leonardo da Vinci :) tare ciotka ! pot sa va descriu nihste exercitii din carte :) o sa va plaka ;)

0

5

Wiz написал(а):

pot sa va descriu nihste exercitii din carte

desigur, chiar te rog ;)

0

6

tsss.... eu amu chitesk alhimik.... kautats pi torrents esti audio dak va treb.... nii prosta audio nu pre ini plashi.....
Алхи́мик — роман 1988 года писателя Пауло Коэльо. Издана в более чем 117 странах мира. "Алхимик" до сих пор остаётся самой продаваемой книгой в истории Бразилии и даже упомянут в Книге рекордов Гиннеса. В 2002 году португальский "Журнал ди Летраш", авторитетное издание в области местной литературы и литературного рынка, объявил о том, что количество проданных экземпляров "Алхимика" превышает количество проданных экземпляров любой другой книги, написанной на португальском за всю историю развития этого языка.

Главный герой книги - пастух Сантьяго.

Мр. Пушыстик написал(а):

Corina,de ce nu incepi tu cu tema asta ?

asta o leak di namiok sau izdevatelistva?

0

7

dreep написал(а):

o leak di namiok

da! la faptul ca intelectualitatea ta e la inaltime :D

0

8

AnGeL написал(а):

da! la faptul ca intelectualitatea ta e la inaltime

sirios :blush: ? da eu kredem k va prikalits.....

0

9

dreep,iaq tu esti prikalitoare !!! clar ca namiok ! ;)

0

10

Мр. Пушыстик написал(а):

prikalitoare

:rofl:

0

11

dreep написал(а):

tsss.... eu amu chitesk alhimik

cartea rupe ! asha simpla shi complexa in acelsji timp :) am citit-o in 4 ore :)

AnGeL написал(а):

desigur, chiar te rog

Da Vinci spune ca intrebarile sunt deseori mai importante decit raspunsurile :) Inainte de somn daca aveti o  intrebare care va framinta atunci repetati-o in ghind shi incercati sa adormiti cu ea.... creerul o sa va arate calea spre raspuns numa inka treb sa shtiti cum sa o cititi... spre exemplu eu miam dat o intrebare era cam filosofica : Ce este dragostea ? :D am vista ultima mea dragostea care am crezut ca gata.... :( dar nu totul e asha de simplu :) karo4e incercati....
inka nu am terminat cartea daca cuiva ii interesant voi descrie alte exercitii ! :)

0

12

wiz iaq eu de fi6ka asta am mai auzit
kr4 klassno....
ia davai mai da... k nie ni-o pla6et :) +1

Отредактировано ♪♥LUSYK♥♪ (2007-01-12 23:46:08)

0

13

♪♥LUSYK♥♪ написал(а):

ia davai mai da... k nie ni-o pla6et  +1

aga !!!!!!!!!!!!! eaca shine ne pus pliusik ! da eu ma kinuiam :)
karo4e da in primul rind treb sa ai un "dnevnik" (la ora 12 am uitat cuvintul in Romina :D) shi adolo ea shi scrie 100 de intrebari la diferite teme ! :D primele 20 o sa fie asha... "levie" p/a ai sa te concentrezi... urmatoarele o sa fie mai interesante.... ai sa te relaxezi shi ai sa incepi sa scrii "bred" dar car intradevar te intereseaza :) karo4e e super :)
Inak uin exercitiu... ei o foaie mare shi inxcepi sa scrii ce iti vine in cap :D nu te opreshti shi nu ridici pixul de pe foaie timp de 15 min ! ai s-a fii surprinsa de ce lucruri ai sa- scrii :)

0

14

"dnevnik" agenda tipa :D

0

15

opa :D
intiresno ....
tre de incerkat   ^_^

0

16

♪♥LUSYK♥♪ написал(а):

agenda

evrika !!!!!!! daaaaa da da da ! :D  :medved: +1

0

17

gg

0

18

nu 6itesc

stroga gazete numa Komsomolka :D

0

19

Da eu din kind in kind citesk...si to am o carte de Dostoievskii "Podrostok" pe care o citesk deam de vreun an....poate n-am timp..sau nii lene...
da cartea ii interesanta...ma tinka deam am sa uit despre ce merge vorba....

0

20

ei cu asa progrese nu mai ajungi tu la sfirshitul povestirii na

0

21

Daca vretsi sa va verifivatsi fantezia shi simtdu de viatsa cititsi pe Heminguai... Toamna care mereu este linga tine... mise pare ca cam asha se numeshte cartea... ceva de genu.... e o carte super

0

22

Колин Маккалоу - Поющие в Терновнике

0

23

vreu s citesk women are from venus
men are from mars...
sau kr4 tipa sheva de genul asta )))
tre s ni-o kaut prin librarii :)

0

24

Ultima karte kare am 4itito recent a fost Harry Potter 6 :) mia plakut nushtiu kum la altii!

0

25

ReDBull fain, dar cred ca am crescut un pic pentru asha cartzi )))))

0

26

gonzales ai 14 ani ? :)

0

27

♪♥LUSYK♥♪ imi pare rau, Gonzales o greshit ceva cind s'o inregistrat ))))))

0

28

ma uitam 6i eu ...
dupa felul kum vorbeshti nu prea parea sa ai  14 ani )

0

29

chiar crezi ca felul in care vorbim depinde atit de mult de virsta?

0

30

xixi sry pt offtop :rolleyes:

KilyGonzales написал(а):

fain, dar cred ca am crescut un pic pentru asha cartzi )))))

tu singur ai skris asta ...  dar la tine era scris virsta 14 ani ...  de aceea shi am intrebat . :P
dar baiatul la 14 ani  e un kopil ( fara suparare) ..

0